Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Orrdugulásra jó a sós víz?

Orrdugulásra jó a sós víz?

Figyelt kérdés
Nem tudok aludni be van dugulva az orrom. Itthon van só, mennyit keverjek a vízbe? Ártalmas is lehet?

2015. okt. 9. 04:59
 1/5 anonim válasza:
Károsítani nem fog, max hatni is csak picit, de hidd el, jobb lesz. Pl a Sterimar is sós víz, és orrcsepp. De ha gyógyszertár közelben jársz, akkor vegyél Nasivint, csak az antibiltikumos, és csak megszabott ideig szabad használni. De csak kevés idejig, mert aztán rászoksz (egy időben hozzászoktam, és hónapokig csak azzal tudtam aludni), de aztán leszoktam róla. Sok sikert!
2015. okt. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy fél liter vízhez kb. egy teáskanál só kellhet.

[link]

2015. okt. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig Bixtonimot hasznaltam de egyre rosszabb, este befujok de reggel 4 orara teljesen be van dugulva az orrom. Ezert szeretnek atterni a sima sos vizre.
2015. okt. 9. 10:45
 4/5 anonim válasza:
Akkor fogadd meg a 2. válszaloló kommentjét, ha át szeretnél térni arra, mert jót mond :)
2015. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tengervíz sótartalma 32-37 ezrelék, amit 35 ezrelékre szoktak átlagolni. Ez azt jelenti, hogy egy literben átlagosan 35 gramm só található.

Szóval, ha tengeri sóra hajazó orrcseppet szeretnél, akkor próbáld ezt minél pontosabban kimérni. Nyilván nem kell egy litert legyártani, de ahogy csökkented a mennyiséget, úgy lesz egyre könnyebb elmérni magadat.

2015. okt. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!