Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A C-vitamin nagyobb dózisban...

A C-vitamin nagyobb dózisban (500 mg) valóban veseküvet okoz? A patikus közölte hogy biztosan kövem lesz és meg is mutatta a gépén hogy ott van a mellékhatások között. és ezért csak max 60 mg ot szabad fogyasztani. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
500 mg nem nagy dózis
2015. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A művitaminok igen , a kötőanyaguk miatt . A tej és a vaj is epekövet okoz , a zsír és a kalcium nem szívódik fel . Inkább szerves forrásokat fogyassz , citromot , mézet , hagymaféléket .
2015. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Semennyire, sőt, akinek veseköve van annak pl sok C-vitamint ajánlanak. A patikus hülye... A C-vitamin vízben oldódik, amire nincs szüksége a szervezetnek, az kiürül vizelettel. De nagyobb dózisban érdemes arra figyelni, hogy hosszú felszívódású legyen, így nem pisiled ki rögtön.
2015. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Kábé semennyire.(Klinikai kísérletek NEM igazolták egyértelműen a vesekő/-homok kialakulásának kockázatát!) A patikus pedig csak annyit mondhat, amennyi a papíron(dobozon) van.

A C-vitamin VÍZBEN OLDÓDÓ vitamin. Legfeljebb hasmenést okozhat, ha túl van adagolva, de ez ember(páciens)függő.

Ki kell próbálni, mennyit bír a szervezeted "benyelni" hasmenés nélkül. Az lesz a napi max. adagod, ez akár 50-60 gramm(!) is lehet.(Bár ez annak a jele

Csak annyit még erről, hogy amikor legutóbb meg voltam fázva, nálam napi 12-15 gramm C-vitamin simán elfogyott, még csak nem is volt hasmenésem se. Vesetájéki problémák pedig nem is jelentkeztek.

Nem egész 1 hét alatt túl is voltam rajta.

2015. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Hoppá, bocs, lemaradt: Ha a bevitt vitamin >50 gr, és nincs hasmenésed, az más eü. probléma meglétét is jelzi.Azt nem tudni ennyiből, hogy mi lehet az.
2015. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Valóban, a vivőanyagok miatt lehet veszélyes. Mi sok aszkorbinsavat eszünk (vagyis iszunk), azzal nincs semmi gond :)
2015. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én napi 25000MINIGramm szedek 3 éve aszkorbinsav L tipusút ez a király. Igazi c vitamint is rakok hozzá és 1 literrel iszom meg 1 nap alatt. A náthám is annyi volt, hogy reggel kezdet fájni a torkom. Elégé rendesen elkaptam. Inhaláltam sok forró tea kiskanál aszkorbinossav igazi c vel. 2 óra alatt elmult a torok fájásom és a náthám is. Még a levertség sem maradt rajtam.:)
2015. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy a kecske 15 grammot termel ő igazi vesekő gyáros.:) Még megfázni se láttam.:)
2015. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Valódi túladagolási tüneteket nem tudok C-vitamin esetében, mivel a fölösleg vizelettel ürül. Viszont aki hajlamos a vesekőre, és viszonylag sok kalciumot visz be annál növeli a kockázatot. A genetikai, és dehidratált állapot miatti vesekő kockázatát megdobja, de nem 500 mg nagyságrendnél, hanem úgy ennek 4-5x mennyiségénél. A 60 milligramm messze a napi szükséglet alatt van. Igazából maximum arra elég, hogy ne halj meg skorbutban.
2015. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Semennyire.


A hivatalos előírt napi mennyiségek mélyen alatta vannak az optimálisnak, és a C és D vitaminoknál veszélyesen kevesek.


1000mg -1g- 2 adagban meg se kottyan C vitaminból. Addig lehet biztonságosan elmenni megfelekő folyadékbevitel mellett, amíg hasmenést nem tapasztal az ember. Mert kiürül a többlet, okosabb többszöri adagban, mondjuk 500mg-onként.

Teljesen igaz, hogy ha az ember érzi, hogy beteg lenne, óriás adagokkal jobban átvészeli.

2015. dec. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!