Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy keményebb vagy nagyobb székelésnél ne vérezzek?

Figyelt kérdés

Voltam már urológián, azt mondták nincs aranyerem.

Rendszeresen eszek gyümölcsöt (leginkább mandarint, banánt), napi 2 liter vizet megiszom. Mégis néha-néha visszatér ez a problémám. Tavaly nyáron szenvedtem vele sokat, akkor elég gyakori volt, mostanában kb. havonta 1x-2x jön elő. Nagyon félek tőle, mert olvastam, hogy a bélrendszerben való vérzés miatt meg is lehet halni a könnyű fertőzöttség miatt.

Mégis mit tehetnék, hogy megszűnjön ez a probléma?

Ma is volt, de csak 1-2 csepp, de a végbelemnél kellemetlen, érzékeny, picit sajog.. Ezt hívják kirepedésnek?


2014. febr. 16. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább sebészetre esetleg egyenesen proktológiára menj vele.

Ha rostdús táplálkozás, és megfelelő folyadékbevitel mellett is jelentkezik, akkor sokat már nem tehetsz.

2014. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
több rostot kellene enned, többet kellene innod és egyél magvakat pl szezámmag, lenmag, mustármag
2014. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rostban gazdag gyümölcsöket, zöldségeket fogyassz, alkalomadtán rostos gyümölcsleveket, amiből inkább kevesebbet fogyassz, az a banán, ugyanis az elég székletfogó. Tehát az nem elég, hogy valaki sok gyümölcsöt eszik, ha nem olyan gyümölcsöt vagy zöldséget fogyaszt, ami gazdag rostokban vagy az sem jó, ha valaki pont a székletfogó gyümölcsöket eszi pl. Ilyenkor inkább a székletlazító ételekre kellene rámenni.

Illetve hiába a jó étrend, ha alapjában véve mozgásszegény az ember életmódja. Azon is változtatni kell.

2014. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, annyit még hozzáírnék, hogy én is nagyon székrekedéses voltam, én magvas zsömlét kezdtem el rendszeresen fogyasztani, illetve bizonyos időközönként rostos gyümölcslevet és elég szegényes volt a mozgás szempontjából az életem, ami változott, így már abszolút megszűntek az ilyen jellegű panaszaim.
2014. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
reggel egy kis joghurt bele egy kanál zabpehely, búzacsíra, kész a reggeli, jobb (hatékonyabb, mint a 2 l víz, banán, mandarin, amit persze a nap folyamán lehet enni)
2014. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sebészeten is voltam, ott is megvizsgáltak, és mondták, hogy semmi bajom... :/
2014. febr. 16. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!