Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincemnél idegbecsípődéssel...

Gerincemnél idegbecsípődéssel mehetek csontkovácshoz?

Figyelt kérdés

Vannak fenntartásaim, hallottam már jót és rosszat is. Viszont a torna nem segített az idegbecsípődésemen, ami már 1 éve kínoz.A 3. és 4. csigolya között van valószínűleg, és kihat combtőbe is. Az egész derekam egész nap fáj.

Mit fog csinálni a csontkovács ? Megoldható ez a probléma vele ?



2015. dec. 2. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Megoldható hát, ez az egyik fő kezelésterülete a csontkovácsolásnak.


"A 3. és 4. csigolya között van valószínűleg" - mármint T3-T4 vagy L3-L4? Az előbbit kis túlzással egy mozdulat helyretenni, az utóbbi alkati sajátosságoktól függ.

Tornán gyógytornát vagy valami házilag "majd én kimozgatom" dolgot értesz (amitől sokszor csak rosszabb lesz)?

2015. dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mckenzie tornat csinaltam. Koszonom a korrekt valaszt!:)

Remelem megfogja tudni csinalni. L, azaz ágyéki csigolyákban érzem illetve onnan sugarzik a fajdalom

2015. dec. 3. 00:54
 3/10 anonim ***** válasza:

hát ha már 1 éve is fennáll, inkább a belső porcállomány a kiboltosulás miatt nyomja a gerincvelői kilépő idegeket, ami okozhat combba, lábszárba, lábfejbe kisugárzó fájdalmat.

csak képalkotó eljárással diagnosztizálható korrektül rtg,mr, stb. fordulj orvoshoz.

2015. dec. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
"csak képalkotó eljárással diagnosztizálható korrektül rtg,mr, stb. fordulj orvoshoz" - természetesen a csontkovács nem helyettesíti az orvost. Jó esetben ha a beteg elmegy csontkovácshoz, az helyreteszi, és elmúlik a panasz. Ha nem, akkor viszont orvos. A porckorong kiboltosulásánál, deformálódásánál csak rendszeres gyógytorna segít (vagy súlyosabb esetben műtét), egyszeri kezelés nem. Viszont attól, hogy 1 éve fennáll a probléma, nem biztos, hogy van deformáció. Kezeltem olyat, akinél L3-L4 rossz helyen volt már 3 éve, és egy mozdulattal helyre lehetett tenni.
2015. dec. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha az L3-4 rossz helyen volt, az nem előboltosulás, vagy nem sérv, hanem csigolya szétcsúszás.
2015. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont azt írtam, hogy nem volt deformáció a krónikus elmozdulás ellenére sem.
2015. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
azt írtad, hogy az L3-4 rossz helyen volt. de mindegy is.
2015. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha ilyen hosszú idő óta fájdalmaid vannak szerintem is az ortopédiára kellene elmenni, már csak azért is, hogy tudd pontosan mi a probléma. Ha ez megtörtént eldöntheted, hogy kivel, hogyan szeretnéd gyógyíttatni. A csontkovács is hatékonyabban tud segíteni ha panasz helyett felállított diagnózissal fordulsz hozzá. Én mindenképp ezt tanácsolnám első lépésként.
2015. dec. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8.as, ha a csontkovács ezt ortopédus nélkül nem tudja, akkor nem is csontkovács.

Igen, kérdező. Dehát a szakember már leírta előttem.

2015. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 9-es , van aki fogalmazni sem tud még sem tartjuk feltétlenül hülyének, legfeljebb nem biztos, hogy értjük.. Egy magát valamire tartó csontkovács nyilván nem kézrátétellel gyógyít, vagyis majdnem, de feltételezem , hogy mielőtt bármit csinálna a pénzéért figyelembe veszi az orvosi diagnózist. Mi ezzel a bajod?
2015. dec. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!