Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lábtőcsont-törésem van....

Lábtőcsont-törésem van. Jelenleg fekvőgipszben van a hét végéig, utána még 5 hétig járógipsz lesz rajta. Hogyan tudnám megkönnyíteni a fürdést? Mikor járhatok mankó nélkül? Hogyan adjam be az injekciót? Több lent.

Figyelt kérdés
A fürdés elég problémás, kicsi a kád. Nem tudok beleülni. Állva viszont nagyon kellemetlen, nehézkes és szinte lehetetlen. Kérnék tapasztalatot, tanácsot, ilyesmit a témával kapcsolatban minél előbb! És a begipszelt lábam most akkor 6 hétig meg se moshatom vagy mi? Ezenkívül a problémám a járógipsz. Akkor is kell mankó segítsége vagy arra már ránehezedhetek? Ha kell mankó, hány hét után használhatom önállóan a járógipszet? Jelenleg fekvőgipszem van, ebbe mennyi mozoghatok? Hogy adjam be magamnak a véralvadás-gátló injekciókat?
2010. márc. 25. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Ha a kád szélére ülsz és kilógatod a gipszes lábad, szerintem megoldható a fürdés. A gipszelt lábadat nem tudod megmosni de ezzel más is így van, nem ciki. Az hogy járógipszhez szükséged lesz e mankóra az tőled függ, de lehet anélkül is stabilan járni benne, ránehezedhetsz. Miután megkaptad a járógipszet kb. egy nap múlva vagy még előbb simáb ráállhatsz. A lehető legkevesebbet mozogj fekvőgipsz idején, nehogy a csontok rosszul forrjanak össze. Az injekciót nem kell légteleníteni, a köldököd vízszintes vonajában add be magadnak úgy hogy összecsíped a bőrödet a hasfaladon. Nagyon fontos hogy a bőrödre merőlegesen szúrd be a tűt. Számolj vele hogy lesznek a helyén kék-zöld foltok, de ez a legkevesebb! Viszont mindenképp add be az injekciókat mert a mozgáshiány miatt trombózisod lehet!
2010. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Lábadat sajnos nem moshatod eddig az ideig, mivel a fekvőgipsz ugye a víztől tönkremegy, a járógipsz ugyanez (ha könnyítettet kérsz, műanyag, színes, annak nem lesz baja a víztől, de az alatta lévő pólya nagyon könnyen felszívja a nedvességet, és utána kikezdheti a bőrödet, gombás lehet stb.). Nekem bokaszalagom szakadt, műtöttek, és nekem mondták h sokat járjak vele, de ismerősömnek nemrég tört bokája, és ő nem járhatott a járógipszével. Szóval orvosa válogatja, sajnos nem mindig hozzáértő emberek vannak ebben a pozícióban.

Véralvadás gátló injekciótól nem szabad megijedni, köldöködtől jobbra/balra 5 centit, és lefelé egy centire összefogod a bőrt, és függőlegesen belenyomod a tűt, aztán meg belenyomod az anyagot ami benne van, tényleg nem nagy dolog:) Az elsőnél én is nagyon féltem, meg le is izzadtam, de meglepően kevés fájdalmat érzel. Kicsit bekékülhet, ezért úgy szokás, hogy egyik nap jobb oldalra, másik nap balra:)

Sok szerencsét és jobbulást:)

2010. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!