Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyhogy létezhetnek homeopáti...

Hogyhogy létezhetnek homeopátiás orvosok? Hisz nincs is hatóanyag tartalma a "gyógyszereknek" (illetve minimális).

Figyelt kérdés

Aki elvégezte az orvosi egyetemet tisztában kell lennie a gyógyszer hatóanyagokkal és azok hatásaival az emberi szervezetben.

Tudom, hogy sok esetben a placebo hatás jó lehet, pl.: pszichés betegségek, és sok esetben elég, hogy a szülő és a gyermek elhiggye, hogy az adott gyógyszer segít, ezzel is kimutatható eredményeket elérve a gyógyulásban.

De ha komoly, orvosilag kimutatható akár szervi rendellenesség áll fenn (pl.: vérképen látható) akkor hogy jut eszébe egy ORVOSNAK hatóanyag nélküli szert felírni?

Én ezt nem értem.

Pedig volt rá példa a családomban.

Amikor nagyon jól tudjuk, hogy a homeopátiás szerek nem tartalmaznak hatóanyagot = placebo hatásuk van.

Nem kérdőjelezem meg, vannak esetek amikor segíthetnek, pl.: aggódó szülők, vagy vírusos megbetegedés esetén, amikor az antibiotikum felesleges, de a fent említett esetekben számomra nehéz elképzelni hogy jut eszébe.

És bocsánat, nem hatóanyag nélküli szerek, csak olyan minimális hígításúak, hogy nagy dózisban sem érhető el vele kimutatható eredmény.


Értem ha egy humbuk gyógyász ezt alkalmazza de egy orvos aki elvileg ismeri a hatásmechanizmusait a hatóanyagoknak...?


2016. márc. 21. 15:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Vannak gyógyszerek= mérgek, és beszedjük.hogyhogy, amikor ha akarunk utánanézhetünk hogy....de jobbat mondok: vannak élelmiszerek, amik mérgek, és megesszük. hogyhogym, amikor utánanézhetünk...stb.
2016. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
28%
legalább ez nem árt, nem úgy, mint az általam felsoroltak.
2016. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem árt, hisz nincs mi ártson benne.

Hangsúlyoznám ismét, hogy nem azt a részét támadom amikor fölös lenne felírni valamit, hanem azt, amikor valóban szüksége lenne a betegnek gyógyszerre az életben maradásért, gyógyulásért.

Tehát ne jöjjünk már a mérgekkel.

2016. márc. 21. 15:46
 4/26 anonim ***** válasza:
22%
de ha az van benne....meg az összes kozmetikumban stb.
2016. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Miben?

Beszéljünk már konkrétumokról. Milyen méregre gondolsz?

2016. márc. 21. 16:04
 6/26 anonim ***** válasza:
22%

jajistenem, ehhez egy topik igen kevés.

Miért kell pajzstetűt enni a joghurtva, miért kell etil-metil-butil-parabéneket arcunkra, fejünkre, szánkra, testünkre kenni?

2016. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Elsősorban a megelőzés a legfontosabb én a keleti orvoslás szerint gondolkodok mint szakember, a kínai és az ayurvédikus orvoslás szerint a megelőzés a legfontosabb a természetes módszerekkel elérve....


És igazuk is van, én évek óta nem voltam beteg és nem is akarok az lenni és ezt fogom tanácsolni az embertársaimnak is, hogy előzzék meg inkább a bajt, mint hogy várják meg amíg betegek lesznek....


Az egyensúlyt kell megtartani és akkor nem lesz baj...


Az egészséges ember nem szorul gyógyszerekre nézzük meg a tibeti buddhistákat a legmagasabb életkor szinte ott van, még sem gyógyszerekkel kezelik magukat, hanem természetes gyógymódokkal és az egészségben és a szeretetben való hit az igazi orvosság a problémákra...


Akinek egészséges szervezete van, az ügyeljen az immunrendszerére é akkor nem érik bajok az embert.. :)


De persze nekem ez a véleményem én eszerint élek és gondolkozok és nem érdekel másnak a véleménye, én a természetes gyógymódokat választom inkább akkor is...


A gyógyszereknek is fontos szerepük van, de annyira nem, hogy a 3. népbetegégek közé sorolható már lassan...


[link]


Rossz hírt közölt Zacher Gábor: rengeteg magyart érint!


"Sok gyógyszer kevésbé hatékony, mint amennyire annak gondoltuk - figyelmeztettek a közelmúltban neves szakemberek. Sőt, egyes becslések szerint a vényköteles gyógyszerek a harmadik legnagyobb halálokozók a rák és a szívbetegségek után. Ennek kapcsán a Pénzcentrum most megnézte, mi jellemző a magyarok gyógyszerfogyasztási szokásaira, és mennyit költünk átlagban a gyógyszerekre.



Nemrég arra figyelmeztettek neves szakemberek, hogy sok gyógyszer kevésbé hatékony, mint amennyire annak gondoltuk. A szakértők azt állítják, hogy túl gyakran kapnak a betegek kevésbé hatásos, sőt sokszor inkább ártalmas gyógyszereket. A nagy gyógyszeripari cégeknek ugyanis - a minél nagyobb profit érdekében - óriási befolyása van abban, hogy milyen gyógyszereket írnak fel nekünk.

Egyes becslések szerint a vényköteles gyógyszerek a harmadik legnagyobb halálokozók a rák és a szívbetegségek után. A legnagyobb veszélyben azok lehetnek, akik több orvosságot is szednek párhuzamosan. Ugyanis minél több gyógyszert szed valaki, annál több esély van arra, hogy mellékhatások fognak fellépni. Ezeket a tüneteket azonban félreértelmezhetik az orvosok, amire újabb pirulákat írhatnak fel.


Az ördögi körnek pedig akár halál is lehet a vége."


És egy toxikológusnak jobban hiszek mint a gyógyszermaffiának... És erre egyre több orvos jön rá hogy a természetgyógyászatot kellene inkább kutatni ugyanis annyi vizsgálati eredmény született már az akupunktúráról is és a reflexológiáról is hogy gyakorlatilag aki kiejti azt, hogy placebo hatásuk van, gyakorlatilag már 50 éve kiderült hogy nem és rengeteg orvos készített ilyen vizsgálati eredményeket...


A homeopátiát én nem is sorolom a természetgyógyászat körébe, mert ez gyógyhatású készítmény és nem gyógynövény, vagy gyógymasszázs.... :)


Üdv egy Gyógymasszőr-Fizioterapeuta-Reflexológus.. :)


Mindenki a saját egészségéért felelős biztosan élnek lelkiismeretes orvosok és természetgyógyászok egyaránt és bízom benne, hogy ha vannak lelkiismeretes emberek azok azért vannak, hogy az embereknek segítsenek, ahogy Jézus és Gautama Szidhártha is tette... :)


Mindkét személy követendő példa a mai napig... :)

2016. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező: A kérdésedben van egy hiba , nem minimális hígítás , hanem végtelen hígítás , pont az ellenkezője , gondolj bele. :) Amúgy a homeopátiáról ugyanaz a véleményem ami neked.

Utolsó Válaszló: Gyógyszermaffia így meg úgy. Az a rossz , amit éveken át vizsgálnak míg a beteg kezében kerül , ami a lehető legkomolyabb bevizsgálásokon , minőségi követelményeken mennek át. A természetes gyógymód , ahol nem tisztázott sem a hatóanyag mennyiség , minőség hatásmechanizmus semmi , gondolok itt a gyógynövényekre az a jó. Vicc az egész. A gyógyszer az emberekért van nem ellene. Gondolj már bele kérlek , mi lenne ha az epilepsziás betegnek nem lenne gyógyszere , nem adhatnál a 40 fokos lázban kínlódó gyereknek lázcsillapítót , nem lenne antibiotikum , vérnyomáscsökkentők , cukor gyógyszerek. Mit csinálnál? Gyógyítanád fűvel fával? Megelőzés ??? Könyörgöm. Hogy előzöl meg egy epilepsziát??? Áruld már el!

2016. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
16%

Azért a placebo hatást sem kellene ennyire kigúnyolni. Mert a gyógyszergyártók is éppen erre apellálnak. A placebos kísérleteket mind a gyógyszergyártók finanszírozták, innen tudjuk hogy létezik a placebo.

Ezért is van minden gyógyszernek mellékhatása. Mert a tudatlan ha érzi a mellékhatást, a szervezete rögtön nekiáll ellenanyagot termelni, és gyógyul. És tévedés ne essék, a gyógyszerek hatóanyaga csak a könyvekben, irományokban gyógyhatásúak, a valóságban csak is tüneteket enyhítenek! Tehát a modern orvostudomány alapjaiban egy hatalmas és szervezett átverés! Az emberi szervezete ugyan is nem lehet egy szerkezetnek tekinteni, amit ha megolajozunk akkor tökéletesebben működik!

2016. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
9%
#8. Az említett betegségeket úgy előzhetjük meg, hogy nem adunk hibás géneket gyermekeinknek! Örökölhető betegség az nem létezik! Génjeinkben csak az van kódolva, hogy a szervezet hogyan reagál az oxigénhiányos állapotokra! A szervezet fő motorja az oxigén! Minden folyamatot az oxigéngazdálkodással szabályoz. Csak az agyon szakosodott tudomány még nem jutott el idáig!
2016. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!