Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyhogy létezhetnek homeopáti...

Hogyhogy létezhetnek homeopátiás orvosok? Hisz nincs is hatóanyag tartalma a "gyógyszereknek" (illetve minimális).

Figyelt kérdés

Aki elvégezte az orvosi egyetemet tisztában kell lennie a gyógyszer hatóanyagokkal és azok hatásaival az emberi szervezetben.

Tudom, hogy sok esetben a placebo hatás jó lehet, pl.: pszichés betegségek, és sok esetben elég, hogy a szülő és a gyermek elhiggye, hogy az adott gyógyszer segít, ezzel is kimutatható eredményeket elérve a gyógyulásban.

De ha komoly, orvosilag kimutatható akár szervi rendellenesség áll fenn (pl.: vérképen látható) akkor hogy jut eszébe egy ORVOSNAK hatóanyag nélküli szert felírni?

Én ezt nem értem.

Pedig volt rá példa a családomban.

Amikor nagyon jól tudjuk, hogy a homeopátiás szerek nem tartalmaznak hatóanyagot = placebo hatásuk van.

Nem kérdőjelezem meg, vannak esetek amikor segíthetnek, pl.: aggódó szülők, vagy vírusos megbetegedés esetén, amikor az antibiotikum felesleges, de a fent említett esetekben számomra nehéz elképzelni hogy jut eszébe.

És bocsánat, nem hatóanyag nélküli szerek, csak olyan minimális hígításúak, hogy nagy dózisban sem érhető el vele kimutatható eredmény.


Értem ha egy humbuk gyógyász ezt alkalmazza de egy orvos aki elvileg ismeri a hatásmechanizmusait a hatóanyagoknak...?


2016. márc. 21. 15:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
33%

"A nagy többség vagy csak nyugati orvoslásban vagy természetgyógyászatban tud gondolkodni. Sokak számára szemben áll a kettő."


Nem értem, hogy miért! Én gyógymasszőr-fizioterapeuta és reflexológus-természetgyógyászként ismerek olyan orvosokat is akik még csak nem is orvos-természetgyógyászok és akikkel találkoztam a munkahelyemen mindegyik orvos kiváló szaktekintély és nagyon normális és jó dolognak tartja a természetgyógyászatot és sok esetben fontosnak!


Az, hogy néhány lefizetett ember itt a fórumon akarja beállítani a tudományos orvoslást, hogy márpedig nem illesztethető bele a természetgyógyászat az megint más dolog!


De közben én mint gyógymasszőr-fizioterapeuta-természetgyógyász csak röhögni tudok ezen, mert pl az orvosi gyógymasszázs, reflexológia, gyógytorna, is a természetgyógyászathoz tartozik és még is felhasználja a tudomány, mert pl a reumatológus ezek alapján dolgozik és a rehabilitációs szakorvosok is!


A gyógyfürdőkórházak, fizioterápiás kezelések és a rehabilitációs központok a természetgyógyászat területe ha tetszik ha nem! Ugyanis itt senkit nem kezelünk gyógyszeres kezelésekkel, hanem ahogy a nevében is benne van (definíció szerint) fizioterápia=a természet energiáit felhasználva gyógyítás, azaz gyógyfürdő, gyógymasszázs, reflexológia gyógytorna, balneoterápia, hidroterápia, elektroterápia (ez mondjuk elektromos berendezésekkel működik) de ez is oda tartozik, mert akkor sem gyógyszeres kezelésekkel gyógyítunk!


Tehát nem értem hogy miért van a kettő egymással szemben állítva mikor a fizioterápiás kezelések is a tudományos orvosláshoz tartoznak és az már pedig a természetgyógyászathoz tartozik!


A krém is amivel masszirozunk gyógykrém, vagy gyógynövényolajos, illoolajos ezeknek is rendkívül fontos szerepe van abban, hogy reumatikus betegségeket kezeljünk! Hiszen a hatóanyag a bőrön keresztül bediffundál és ott is kifejti a jótékony hatását! :)


És csak úgy megjegyezném hogy a fizioterápiás kezelések egy az egyben az ayurvédikus orvoslásból származik, ugyanis ott van a jóga pl, ami a gyógytorna alapja, ha tetszik ha nem, a gyógymasszázs meg az ayurvédikus masszázsból lett! A gyógyfürdők meg már évezredek óta léteznek és fontos szerepet töltenek be az egészség számára! :)


Szóval azok a nagy szkeptikusok akik támadják a természetgyógyászatot közlöm, hogy nagyon lejáratják magukat, ugyanis a fizioterápia nem más mint a természet energiáit felhasználó gyógyítás, amit a tudományos orvosláshoz is tartozik! :)


Reumatikus betegségeket és gerinc betegségeket, derékfájdalmakat, idegbecsípődéseket nem lehet gyógyszeres kezelésekkel kezelni, ahhoz a természetgyógyászatra van szükség, nem a hagyományos gyógyszerekre! :)


A homeopátiáról nem tudok nyilatkozni itt tapasztalatok vannak a felhasználók körében pozitív és negatív tapasztalatok egyaránt! :)

2016. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
60%

Azért létezhetnek ilyen orvosok, mert rengeteg megvezethető, logikusan gondolkodni nem tudó, birka ember van.

Ennyi a titok.

Nagyjából ugyanaz vele a helyzet, mint a vallással, ez is az.

2016. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
25%

A vallás és Isten nem ugyan az! :)


Az, hogy te materalista vagy azt senkit nem érdekel! :)


Tudod attól még létezik az életenergia és csakrák is :) amit a nagy kutatóid nem tudnak megfejteni, hogy miért és azt sem, hogy pl a piramisokat, hogyan építették fel! :)

2016. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

https://www.youtube.com/watch?v=RmAnFInPym8


Az pl érdekelne, hogy mivel magyarázod 2:10 másodperctől a chi energia működési elvét és kíváncsi lennék, hogy a nagy fizikusaid megtudnák e fejteni, hogy hogyan éghetett meg az a papír.... :)

2016. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

Hihihi! Az a legdurvább, hogy a homeopátiás "gyógy"szerekre a latin nevek mellé mindig annak a hatásnak az ellenkezőjét írják, amit az adott növény kivált.

Pl: egy növény hasfájást okoz és/vagy erős görcsöket, de a homeopátián görcsoldóként, meg hasfájás ellen írják!

És ezek függőséget is okozhatnak(barátom bánja :'( )!

Mondok még valamit: megvettem egyszer egy ilyen sz*rt, és amikor ki gugliztam a latin nevet, majdnem elájultam, ott helyben kidobtam a kukába a csomagot. És hogy miért? Miért akadtam ki? Ja mert az egy MÉRGEZŐ IDEGMÉRGET tartalmazó növényből készült, de hasonlóak is előfordultak!

2016. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
Jóvan jól megaszontam! "Mérgező idegméreg". De ez a lényegen nem változtat!
2016. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!