Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A konyhasóval való öblögetés...

A konyhasóval való öblögetés segít ínyvérzés esetén?

Figyelt kérdés
Azt halottam segít, de olyat is, hogy speciális só az ami segít. Én csak átlagos konyhasóval öblögetek. Ez is segíthet vagy ez még inkább árt?

2016. máj. 20. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Használ a hagyományos konyhasó is.
2016. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ínyvérzés leghétköznapibb oka a fogkő. Hosszú távon ez az íny visszahúzódásához, a fogak meglazulásához és végső soron a fogak elvesztésével jár.

Gyorsan és fájdalommentesen eltávolíthatják a fogorvosok.


Akár ez áll a háttérben, akár nem, javaslok meglátogatni egy fogorvost.

2016. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fájt a fogkő eltávolítása és ömlött a vér a számból!
2016. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, persze hogy vérzik, hiszen alapból folyamatosan sérül az ínyed a fogkő miatt. A fájdalom relatív, inkább kellemetlen, legalábbis ami az ultrahangos módszert illeti. Lehet, hogy ezt nem támogatja a TB, magán fogorvosnál voltam, emlékeim szerint egy tízesbe se került, ennyit megér az, hogy nem veszítem el a fogaimat pár év alatt fölöslegesen.


Egyébként meg ne viselkedjünk úgy mint a kisgyerekek, ha fáj hát fáj, de a sóval öblögetéstől nem fog elmúlni a fogkő, maximum az általa okozott sebeket húzza össze időlegesen.

2016. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem fogkő van, hanem ínyvérzés.
2016. jún. 20. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ínyvérzésnek oka van. Olyan nincs, hogy csak úgy magától vérzik. A fogkövön kívül lehet valamilyen fertőzés miatt, azzal szintén orvoshoz kéne menni, mert te nem fogod magadtól kitalálni, hogy mi a baja és amúgy is vényköteles rá a gyógyszer.

Ha meg még mindig fennáll a probléma a kérdés kiírása óta, akkor meg pláne húzás van orvoshoz, ha akarod, hogy sokáig legyenek még fogaid.

2016. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem a fogorvos azt mondta, hogy a fogkövet eltávolítja, de az ínyvérzéssel nincs mit tenni.
2016. jún. 23. 12:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a fogkő miatt volt az ínyvérzés, akkor kb 2 hét múlva abbamarad ha eltávolítja. Ha nem, akkor meg nem csak az volt a kiváltó ok és másik fogorvos után kéne nézni.
2016. jún. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mit szoktak egyébként ilyenkor csinálni? Valamit fel kellene írnia, kezelést alkalmazni rá, vagy kivizsgálják, hogy mi lehet az okozója?

Az a baj, hogy nincs pénzem fizetős orvosra, és a körzeti orvosommal egyébként meg vagyok elégedve. Korábban fizetős orvosnál voltam, de sokkal rosszabb volt, mint az ingyenes.

2016. jún. 23. 14:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha fertőzés miatt van akkor valamilyen gyógyszert fel kéne írnia rá.
2016. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!