Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Rosszul záródó gyomorszáj...

Rosszul záródó gyomorszáj (cardia) megerősítése lehetséges?

Figyelt kérdés
Otthoni praktikák, gyógyszerek, minden érdekelne. Sajnos ezzel nem foglalkoznak az orvosok, csak felírják a gyógyszert a tünetekre.
2016. aug. 16. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Idegrendszer blokkolja az izmot kineziológus segít nem a tabletta , a műtét sem .
2016. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak felírják a gyógyszert, ami sok esetben nem is hat. Manuálterápiáról, akupunktúráról hallottam, ami jó lehet.

Amúgy honnan tudod, hogy gyengén zár a gyomorszáj? Annak is oka van, hogy meggyengül: stressz, ételallergia, túlsúly, helytelen táplálkozás, stb.

2016. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Reflux miatt... Nincs sok gyomorsavam, de mégis feljut oda, ahova nem kéne.

És tegyük fel, ha már teljesen elgyengült és nyitott, akkor is helyrehozható?

Rendszeresen sportolok, nincs túlsúlyom, odafigyelek arra hogy mit, mikor, mennyit eszek, nem dohányzom,nem kávézok, alkoholt sem iszok. Azt hiszem a stressz meg a hajlam itt a ludas, annak ellenére, hogy szoktam relaxálni.

Tehát akkor külön tudják kezelni a gyomorszáj hibáját?

Érdemes kipróbálni a fejállásos jógagyakorlatokat? Azt olvastam, hogy ezek rákényszerítik az izmot hogy összehúzódjon.

2016. aug. 16. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan gyógyszer, ami a gyomorszáj izmának záródását idézné elé, próbálják kifejleszteni ezt a gyógyszert, de még nincs.

Én természetes készítményről (tea, vitamib, stb.) sem hallottam, hogy lenne.

Ha nagyon extrém módon nem zár (előfordul, de nagyon ritka) és már szenvedtél jó pár évet és a sav csökkentésére adott gyógyszerek nem hatnak, akkor esetleg szóba jöhet műtét. Ritkán alkalmazzák, mert vagy segít vagy nem.

Nem tudom, hogy a fejállás mennyire hasznos, mert úgy csak jobban áramlik a gyomorsav.

De nem hinném, hogy neked nagyon extrém módon nem zár a gyomorszáj.

2016. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Candida és egyéb gombák, baktériumok okozhatnak ilyen problémát, ha megtelepszenek a vékonybélben és a gyomorban. Megfelelő diétával, gyógyteákkal ki lehet őket pucolni, és elmúlik a reflux. A savcsökkentés sajnos pont segíti a szaporodásukat, és gyengébb gyomorsavval könnyebben el lehet kapni mindenféle emésztőszervi fertőzéseket (pl. szalmonella).
2016. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az én helyzetem tényleg nem extrém, csak egy elméleti kérdés volt.

Hát megpróbálok egy "nagytakarítást" csinálni bent, a savcsökkentőt most hanyagolom. Ha ez sem válik be, akkor felkeresek egy kineziológust.

Egyébként volt valakinek már tapasztalata ilyen orvossal?

2016. aug. 17. 17:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy bármilyen természetgyógyásszal? Akupunktúra stb.?
2016. aug. 17. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:
A kineziológia nálam eddig mindig bevált (egy barátnőm foglalkozik vele). A refluxot viszont leginkább megfelelő étrenddel és gyógynövényekkel lehet a legjobban kezelni, ebben egy természetgyógyász biztosan tudna segíteni. Candida elleni diéta mindenképpen hasznos lenne.
2016. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!