Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A megnövesztett haj lassíthatj...

A megnövesztett haj lassíthatja a kopaszodást? (elmélet alul)

Figyelt kérdés

Szóval 26 éves vagyok, és enyhén hullik már a hajam.

Mindig tök rövidre vágtam és arra gondolok lehet ez hiba volt. Ugyan azt hallani, hogy a rövidre vágás erősíti, de szerintem pont a hosszú haj erősíthetné a hajszálakat, ugyanis

1: folyamatos fizikai hatás éri őket (húzódás, fésülés, stb) ami serkenti a fej vérellátását és a hajhagymákat.

2: könnyebben kihullanak az elgyengült szálak, illetve a haj hossza miatt megerősödnek a hagymák tartó szövetei.


Tudom, hogy a hajhullást elsősorban a tesztoszteron okozza, de talán hosszú hajjal elejét lehet ennek venni.

Ugyanis úgy tudom a sport, masszázs, illetve a hajszeszek amik szintén serkentik az anyagcserét, pezsdítik a hagymákat hasonló hatást érnek el, mint a hosszabb haj + a fejzsír is könnyebben távozik.


Mit gondoltok?


2016. okt. 24. 05:30
 1/9 A kérdező kommentje:
+ kevés hosszú hajú férfit láttam eddig komolyan kopaszodni, de akik folyton rövidre nyírják ilyen diszkós stílusra, azok általában rövid idő alatt hamarabb kopaszodnak.
2016. okt. 24. 05:31
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt nyilván nem fenékig érő hosszú hajra gondolok. De ha úgy állok hozzá, hogy egy gyengébb hajszál "beragad" egy hajhagymába, mert a haj rövid és nem engedi fizikailag kihullani, szerintem bárhogy is nézzük nem egészséges, ha egy "halott" dolog ott ragad a fejben és ez is okozhatja a kopaszodást.
2016. okt. 24. 05:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább fordítva igaz. Aki kopaszodik , vagy kopasz az nem növeszti meg a haját. De a szeszekkel is vigyázni mert attól még jobban hullhat, mivel van benne vegyi anyag is.
2016. okt. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szeszeket nem is használok.

Még amire gondoltam, és amiről hallottam, hogy jót tesz, az a fejmasszázs, szóval ezt a növesztés mellett rendszeresen végezni fogom.

Most azt is észrevettem, hogy kis olajjal masszíroztam a hajam, és az olaj ami alapból "ízetlen" a masszírozás után enyhén keserű lett. gondolom ezek a felhalmozódott toxinok amiktől szintén hullik a haj.

Azt hiszem az angol királyi család egyik tagjának is egy gépet ajánlottak ami (sisakot) ami masszírozza a fejbőrt és lézerrel melegíti. Szerintem az erős masszírozás majdnem olyan hatást vált ki mint a lézerezés és azért kézzel intenzívebben lehet masszírozni mint egy robottal. (ujjakkal, vagy tenyérrel) ha ezt sporttal és egészséges életmóddal kombinálom megerősödhet a hajam.

Nem vagyok még kopasz csak ritkul, olyan szinten vékonyak a szálak, hogy belátni a fejbőrömre elölről amikor felfelé áll a hajam.

2016. okt. 24. 06:31
 5/9 anonim ***** válasza:
A masszírozás biztos jó,valóban serkenti a véráramlást,de a hajnövesztés nem. Sok hosszabb hajú férfi is megkopaszodik és sok hosszú hajú nőnek is ritkul a haja.
2016. okt. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a masszírozáshoz ne kellenek "csodaszeszek"(csak pénzkihúzás a zsebből),elég az egyszerű alkohol is és azért jobb így masszírozni,mert az alkohol is fokozza a keringést.
2016. okt. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Masszírozáshoz inkább természetes olajok ajánlottak, pl. jókat olvastam a ricinusolajról. Az alkohol kiszárítja a bőrt. Jót tesz a fejbőrnek a tojássárgáját és a mézet tartalmazó pakolás is.

A samponok többsége káros anyagokat tartalmaz. Ha valakinek hosszú a haja, gyakrabban kell mosni, hogy jól nézzen ki, mint egy tüsihajat, így több káros anyag kerül a fejbőrre. Nekem hosszú a hajam, és a fejtetőmön elég ritka, most próbálgatok különféle módszereket, de annyit elmondhatok, hogy sokkal könnyebb lehet rövid hajjal pakolásokat alkalmazni...

2016. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a rövidre vágás nem erősít semmit. Egész egyszerűen arról van szó, hogy egyrészt ott vastagabb a hajszál, másrészt, mivel pár millis, ezért merevebb, emiatt úgy tűnik, mintha jobban bírná a strapát.

Egyébként pl a fűnek sem tesz jót, ha tövig lecsutázzák, talán nem véletlenül.

2016. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem meg a hosszúra hagyott haj a rosszabb. Bár a rövidre vágástól sem erősödik, de legalább praktikusabb. Lehet nincs nagy különbség.


Főleg ha már ritkult az hosszú hajnál szembetűnőbb.


Én mindig rövidre letolatom. Ezelőtt 10 még elég hosszúra volt hagyva, de amióta fejtetőmön eléggé megritkult azóta nem hagyom meg hosszabbnak, max. akkor ha nem értem rá lenyomni a felesleget. Így praktikusabb mosásánál is, pláne mivel az enyém nagyon szeret zsírosodni!

2017. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!