Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet autodidakta...

Hogyan lehet autodidakta módon megtanulni a masszás alapjait, mind elméletben, mind gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Szeretnék minél szakszerűbben, hozzáértőbb módon masszírozni tetőtől-talpig, masszőr technikákat elsajátítani a test minden területén. Elsősorban a sportoló barátnőmet masszíroznám, és nem munka céljából, ezért iskolára nem áldoznék, és nem is tudnék áldozni a főállásom mellett...


Belemélyedtem már a lávaköves masszásba is, de nem szakszerűen... Van valami tananyag az interneten, vagy oktatóvideó?



2016. jún. 2. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elméletet talán igen, a gyakorlatot biztosan nem. A videó nem fogja neked ellenőrizni, hogy jól csinálod-e... A sportoló barátnődnek meg tipikusan nem mindegy, hogy mit csinálsz vele, mert akár bajt is okozhatsz, ha mást nem, hogy rosszabb eredménye lesz, mint masszázs nélkül. Ha érdekel, én megtanítom neked az alapokat úgy, hogy közben a barátnődön gyakorolhatsz.
2016. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy masszázságy hiányában rajta ülve alapból nem szakszerű, de remélem azzal nem okozok bajt. Itthoni körülmények mellett nem igen hiszem, hogy díjazná, és eltudna lazulni úgy, hogy egy ismeretlen személy is itt van. Köszönöm a felajánlásod, és élnék is a segítségeddel, csak másmilyen módon. Esetleg privátban beszélhetünk (Bp.)
2016. jún. 2. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Szakszerűtlenül még amatőr szinten sem érdemes csinálni, hiszen beavatkozol vele a test működésébe! Masszázságyat érdemes otthonra is beszerezni, ha rendszeresen akarjátok csinálni, de ennek híján meg lehet oldani a földre tett matracon is. Az ágy a legrosszabb. Még ma este írok privátot, és megbeszéljük.
2016. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Előre is köszi majd a privátot!
2016. jún. 2. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csontkovács vagyok, a masszázságyat nem szeretem, földön sokkal könnyebb dolgozni. Nem hiszem, hogy csak videó alapján meg lehetne tanulni a dolgokat, kell egy oktató. Ha alap mélymasszázst és csontkovácsolást is szeretnél tanulni, nekem is írhatsz PM-et.

(Csontkovácsolást pláne soha nem próbálj csak videó alapján csinálni! Bordatörést, rándulásokat, stb. lehet vele okozni!)

2016. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Este elaludtam, de most küldtem.
2016. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!