Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a szerzetesek körtéje fogyasztását illetően? Milyen adagolásban fogyasztandó?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 00:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell felülni mindenféle "áll" baromságnak! A nálunk vadon termő búzaérő körte sokkal jobb tulajdonságokkal bír, és az ára is elfogadhatóbb.
2017. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
31%
Ja azt leszámítva, hogy Tibetben teljesen másképp termesztik a gyümölcsöket és egyéb természetes összetevőket, nem beszélve Indiáról és Kínáról akik aligha használnak gyógyszert az ottani lakosság gyógynövényekkel és természetes gyógymódokkal gyógyulnak... Ennyit az álbaromságokról.. És az itteni gyümölcsök tele vannak vegyszeres összetevőkkel... Így nem csoda, hogy az átlagember is már kiválogatja jól a gyümölcsöket mielőtt megveszi... Pl a tavalyi dinnye szezon annyira rossz volt és minősíthetetlenül hulladék hogy kár volt érte a szó... De ez csak egy példa a sok közül... :)
2017. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Már nem azért, de Kínában igencsak fejlett a modern orvostudomány, manapság már nagyon ritkán fordulnak a természetgyógyászathoz és egyebekhez(egyebek alatt pl az embrió levest értem)! Indiában pedig több millióan, ha nem több tízmillióan halnak meg évente mert nincs gyakorlatilag kórház/megfelelő ellátás,az esetek túlnyomó részében pedig a természetgyógyászat édeskevés,pl egy megfázás is könnyen halálos lehet. Tibetben pedig semmivel sem termesztik másképp a haszon növényeket/gyógynövényeket.



Mindenesetre én azt mondom biztos van gyógyhatásuk a gyógynövényeknek, de nem olyan nagy mint mondjuk egy modern gyógyszernek. Illetve csak hozzáfűzném, sok gyógyhatás nélküli növényre rámondják, hogy gyógynövény ilyen olyan hatással (pl gyógyítja a rákot), és eladják iszonyú drágán.... Szóval részemről ennyit erről...



És csak hogy a kérdésre is válaszoljak: Én nem dobnék ki rá pénzt! Inkább kamilla teázz, vagy vegyél valami hazai ELISMERT gyógynövényteát,vagy magát a növényt és fogyaszd azt. Szerintem sokkal jobban jársz.

2017. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenesetre én azt mondom biztos van gyógyhatásuk a gyógynövényeknek, de nem olyan nagy mint mondjuk egy modern gyógyszernek. Illetve csak hozzáfűzném, sok gyógyhatás nélküli növényre rámondják, hogy gyógynövény ilyen olyan hatással (pl gyógyítja a rákot), és eladják iszonyú drágán.... Szóval részemről ennyit erről... "


Te annyi baromságot hordasz itt össze, hogy fájdalmas nézni... Egy eü szakemberrel vitatkozol éppen ezt csak úgy megjegyezném, és képzeld el hogy a természetgyógyászat igen is sok esetben gyógyít csak éppen (a gyógyszerlobbinak ez nem tetszik...) De igen már kiderült hogy te gyógyszertámogató vagy egyértleműen... A természetgyógyászat az alapja az orvostudománynak a mérges rendkívül sok igen csak komoly mellékhatásokkal bíró gyógyszerek meg csak tünetet kezelnek, de nem gyógyítanak meg semmit sem... (Sőt egy egyszerű fájdalomcsillapító ész nélküli felírása tönkreteszi a gyomrot és a májat (nem egy eset van erről és itt is lehet olvasni bőven a betegek panaszairól..)


Ezzel szemben a természetgyógyászat és a fizioterápia ténylegesen gyógyít és a fitoterápia a gyógynövény terápia ami a gyógyszerészet alapja ami nélkül nem lenne gyógyszer és nem tudna több hatástalan hulladékot kidobni a piacra a gyógyszerlobbi, ami miatt kivonják őket a forgalomból, (rengeteg ilyen példa van sajnos látszik, hogy nem vagy eü-s különben nem írnál ilyen hülyeségeket)


Képzeld el eü szakemberként több olyan esettel találkozok ahol a gyógyszerek inkább károsítják a szervezetet mint, hogy segítenének, (egy két kivételtől eltekintve...) Még sok orvos is ésszerűen jár el ez ügyben és inkább természetes gyógymódokkal próbálják először stabilizálni az állapotot és rendkívüli esetben nyúlnak csak a gyógyszerekhez... Pont ezen okokból kifolyólag..


Rengeteg példa van erre barátom, úgy hogy ne istenítsed itt a gyógyszereket a természetgyógyászatról meg szálljál le, mert már nagyon unalmasak a magadhoz hasonló szkeptikus társaságtól ide csődített "egyének" akik folyamat trollkodnak az alternatív kategóriában és sokszor olyan baromságokat írnak, hogy fáj nézni....


Szóval ha megkérhetlek ne dezinformálj egy másik kérdés alá is osztod az észt arról, hogy az ezüstkolloidnak semmilyen hatása nincs, holott klinikailag is alátámasztott a hatásmehanizmusa... Be is linkeltem erre meg továbbra is hazudsz és mellébeszélsz és itt is folyamat ezt teszed...


Kérdem én mire jó ez, hogy folyamat hazudozol? :)


Bár sejtem nem kell válaszolni....

2017. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

"Indiában pedig több millióan, ha nem több tízmillióan halnak meg évente mert nincs gyakorlatilag kórház/megfelelő ellátás,az esetek túlnyomó részében pedig a természetgyógyászat édeskevés"


Na jó itt fejeztem be a "beszélgetést" te neked gőzöd nincs Indiáról sem, többek között a maharadzsákról akik az egyik leggazdagabb emberek a világon, sem arról, hogy pl a jógik tibetiek megélik a 90 éves kórt is, úgy hogy nem nyúlnak gyógyszerekhez, hanem harmóniában élnek (meditálás, masszázs, gyógynövénykúra, gyümölcsök)


Szerintem meg inkább nézz körül Amerikában, hogy a halálozási statisztika a harmadik, negyedik helyen a gyógyszermellékhatások áldozatai olvashatóak és ezt is orvosok professzorok állítják nem én találtam ki...

2017. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Csak olvasom, olvasom a kettőtök vitáját....

Ha szabad ezt értékelnem, akkor azt mondanám, mindkettőtök érvelésében van igazság.


Ami a kérdésemet illeti, hát, arra választ nem kaptam.... :)


Az 1. válaszolónak elmondanám, hogy a szerzetesek körtéjét ajándékba hozta egy ismerősünk. Azaz nem én vettem...

Ő tudott arról, hogy a családunkban van egy olyan személy, akit már háromnegyed éve nem tudtak meggyógyítani a legkülönfélébb orvosságokkal. A tüdeje még mindig mutat elváltozást, bár korábbi tünetei - száraz, kínzó köhögés -, már régen elmúltak. (atípusos tüdőgyulladás?? talán, de az orvosok nem tudták eddig valójában megállapítani, mi is a betegsége...)


Mindkét gyógyászati formának megvan a létjogosultsága. A növényekkel való gyógyításnak és az ún. hagyományos gyógyításnak is.

Akkor van baj, ha túlzásokba esnek, s akkor, ha nem kívánnak egymásról tudomást venni,valamint akkor, ha csak a haszonszerzés, nem pedig a betegség okainak megszüntetése vagy nem a betegségmegelőzés lebeg célként a szemük előtt.


Mindeközben "irodalmaztam" is -hadd osszam meg veletek a talált cikkeket, amelyekből az egyik az őssejtterápia honlapon van.


[link]

[link]

[link]

[link]


Béküljetek ki!

És ha valaki tudná az adagolás vagy minek a mértékét, valamint lennének már saját tapasztalatai, az ossza meg velünk!

:)

2017. febr. 5. 10:37
 7/28 anonim ***** válasza:
52%
2017. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Előző, köszönöm!
2017. febr. 8. 11:42
 9/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon szívesen! :)
2017. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
43%

"Egy eü szakemberrel vitatkozol éppen ezt csak úgy megjegyezném, és képzeld el hogy a természetgyógyászat igen is sok esetben gyógyít csak éppen (a gyógyszerlobbinak ez nem tetszik...) "


Képzelem milyen "eü" szakember lehetsz te. Okj táltos?

2017. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!