Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van-e valami olyan könyv,...

Van-e valami olyan könyv, amiben cukorbetegséggel kapcsolatos diétákat, alternatív cukorszint szabályozók használatáról írnak?

Figyelt kérdés
Mint pl. a fahéjról

#diéta #cukorbetegség #fahéj #diabétesz #természetes cukorszint csökkentők
2017. febr. 13. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal többet ér egy szakemberrel történő megbeszélés, mint a könyvek olvasgatása.
2017. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz; de nem bízhatunk a szakembereknek tartott orvosokban.


Mondok egy példát, ha érdekel. A gyerek tejallergiás volt, én láttam rajta, tudtam, volt is a családban. Akkoriban be akarták a kórházba utalmi, hogy majd ott fogják kivizsgálni. Amikor könyvben megmutattam az allergológus szakorvosnak, hogy azt a vizsgálatot egyszerű vérvételből meg lehet ejteni, először csodálkozott rajta, aztán a következő időpontra az volt az új válasz, hogy Mo.on talán fél év alatt gyűlik össze annyi gyerek, akin el lehet végezni a vizsgálatot, addig ne várjunk, inkább a kórházban vizsgáljuk ki.

Másik allergológus szakember, akinek a gyerekkori allergiákról írt könyvét használtam receptekre is, csodálkozva kérdezte, hogy honnan vettem a gesztenyéból csinált dolgok receptjeit. "A doktor úr könyvéből", ezt kellett felelnem, de nekem volt blamázs, az biztos.



Szóval, bocs, de még mindig áll a kérdés, milyen olyan magyar nyelvű könyv van, mint pl. a "The sugar solution" Sari Harrar-tól.

2017. febr. 13. 16:13
 3/4 anonim válasza:

Kár hogy ennyi már elég ahhoz, hogy az ember egy életre csalódjon a szakemberekben.

A cukorbetegség pedig nem veszélytelen, csak óvatosan ezekkel a fahéjazásokkal.

2017. jún. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, csak EGY -azaz 1- példát írtam. Írhattam volna másokat is, többet is, meg még többet is, írhatnám azt is, hogy hány százalékban kaptam hasznos, vagy később bebizonyosodottan még káros is szakemberi tanácsot, véleményt. Amiket ha egyből vak bizalomból követtem volna, bajom lett volna.


Az orvosok, szakemberek is könyvekből tanulnak, ritkán szakújságokból, nem egyszer előfordult, hogy magam találtam külföldi irodalmat, amit meg is köszönt az orvos később.


Mindegy is, hiszen nincs konkrét problémám, csak tanulni, tájékozódni akartam.

2017. jún. 16. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!