Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A BUTEJKO légzésnek mi a...

A BUTEJKO légzésnek mi a lényege? Tanfolyamra járt valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, de igencsak drága... nekem nem elérhető.

#Butejko-légzés-terápia
2017. márc. 11. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

12 évig volt asztmám, napi 12-16 puff ventolint szívtam. Mindenféle drága, gyógyszert kellett szednem. 3-4 hét alatt tünetmentes lettem tőle.

Én se mentem el a tanfolyamra, csak netes videókat néztem.

2017. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi az egész, hogy oda kell figyelni, hogy kicsi levegőket vegyél. Egész nap erre kell koncentrálnod. Nem kell elmenni tanfolyamra.
2017. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kicsi levegővétel hogyan hat? Nincs légszomj tőle?
2017. márc. 12. 06:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam tanfolyamra, esetemben szintén megfizethetelen.

Nekem a kórházban egy 80éves néni mutatta meg, miután majdnem "befulladtam" .

Eleinte arra kért, hogy annyi levegőt fújjak ki a tüdőből, ami csak kifér, próbáljam az összeset kipréselni. ( tehát nem a tornaórákról hozott légzőgyakorlat, hogy "beszív, kifúj", hanem addig kellett kifújnom, amíg csak tudtam. Amikor pedig már majd a szemem ugrott ki, akkor mondta, hogy az orromon keresztül kezdjek erősen, de aprókat szipogni, míg meg nem telik a tüdőm, hogy nem fér több. (esetemben ez kb 12-13 szippantás volt) Ezt párszor megismételtette velem, úgyhogy szteroid meg ventolin nélkül is helyrerázódtam. Sőt! jobb volt, mintha a gyógyszert használtam volna. Amikor pedig ú.m. "jól voltam", akkor pedig tanítgatott azokra a gyakorlatokra, amiket itt olvashatsz.

[link]

[link] /index.php?p=elmeletihatter

Biztosan találsz még egyéb cikket is a témában.

Mindentől függetlenül: ami még érezhetően segít, az a sópipa!

Olvass utána és rendszeresen használd azt is: nem terheli a szervezeted, nem "gyógyszer", főleg nem szteroid és ártani nem tudsz vele. [link]


Egyébként esténként, amikor netezek, TV-zek, sólámpa ég a monitor mellett: kellemes, meleg fénye van, így a monitor fénye is kevésbé bántja a szemet és egyébként is hasznos.

Minél később akarnak a szteroidra állandósítani, annál jobb !

Jó egészséget és szép napot! :)

2017. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Kérem, aki tud még bármit, ami a témával kapcsolatos és gyakorlati segítséget jelenthet, linkelje be ide ! ! !


Jó egészséget mindenkinek! :)

2017. márc. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linkeket, nem csak a magam nevében. Sok ismerősömnek elküldöm,-tudjanak róla - ahol a családban van ilyen probléma.
2017. márc. 14. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!