Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lenkei Gabor eletero multivita...

David2014 kérdése:

Lenkei Gabor eletero multivitamin velemenyek?

Figyelt kérdés

En azzal egyet ertek, hogy a szervezetet el kell latni vitaminnal ,de marekszamra enni a szintetikus vitaminokat naponta es korlatlan ideig nekem itt valami buzlik nagyon, nektek mi a velemenyetek rola, valaki probalta?

Napi adag 8 tabletta amit egy kis tasakban talalsz meg, ha ugy erzed, hogy egy ido utan rosszul let hanyinger vagy fejfajas kiser akkor az teljesen normalis es ez megszunte utan tovabbra is kell szedni , mivel a szervezet igy jelzi , hogy alkalmazkodik. en ezt amikor hallottam tole, rohognom kellett ... nem tudom, elsore jol megkeszitett uzleti fogasnak tunik de van igazsag benne. jol utana szeretnek erdeklodni, mielott valamire is kiadnam a penzem.

egy havi adag azert ebbol a termekbol nem keves penz. szoval minden pro es kontra johet !!



#eleteromultivitamin
2017. máj. 16. 18:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Valamiből neki is meg kell élni. Ami a legegyszerűbb, az az emberi tudatlanság.
2017. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

nekem csak az az erdekesseg tunt fel, hogy a konyveibn lehordja a nagy rockefeller gyogyszeripart meg maffiat , hogy allitolag az a lenyeg a dologban hogy kenyszerulve legyenek az emberek hogy sokaig vegyek es lehetoleg minel magasabb aron. Nos az o vitaminjai is ugyanazt a peldat kovetik: elmondasa szerint mindig kellene szedni tehat napi szinten, korlatlan ideig es ha megnezzuk oriasi arakon arulja...valahogy copy pastenek tunik, azzal a kivetellel hogy egyik gyogyszer a masik vitamin de szinten szintetikus mindketto.

masik ami felvetodott bennem, hogy milyen tudomanyos adat bizonyitja hogy mennyi az idealis napi adag? a napi vitaminok tartalmaznak tul keveset vagy o tesz bele nagyon sokat ami allitolag normalszintu szukseglet..?

2017. máj. 21. 17:25
 3/28 anonim ***** válasza:
9%
Lehet, hogy a gyógyszeripar a pénzre hajt, de kutatások és bizonyított eredmények vannak mögötte. A Lenkei-félék ugyanolyan pénzéhesek, a termékeik viszont semmit nem érnek, néha pedig egyenesen veszélyesek.
2017. jún. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan az a terület, ahol mindig nagy ellentétek vannak.

Nos, kb 6 éve szedek ilyen dózisú multivitamint, ebből kb 4 éve a Lenkei-félét. Nekem az elején volt egy pár napos émelygés, aztán ennyi. Egyértelműen energikusabb vagyok, nyugodtabb, elmaradtak a nyári allergiás tüneteim, illetve a már hagyománynak tekinthető január környéki influenza jellegű megbetegedéseim.

Gyógyszer, vs vitamin: Mindkettőt előállítja valaki, mindkettőt értékesíti valaki. Ahogy minden mást is az életben. Tehát ezt felhozni érvként a vitamin ellen kissé gyermeteg. Ki dolgozik ingyen? Senki!

Csak amíg a legtöbb gyógyszer előállítási költsége arcátlanul alacsony, a rajta hozott haszon viszont egetverő, addig a vitaminok esetében ez az arány kissé szerényebb. Plusz itt nincs mellékhatás, mint a gyógyszereknél, nem kényszerülsz arra, hogy idővel újabb és újabb szarokkal tömd magad, aminek a felét a mellékhatások-, vagy az általuk okozott újabb károsodások látszólagos kivédésére vagy kénytelen szedni.

Persze, mindkettőt szeded. A gyógyszert is, a vitamint is. Csak előbbi,mellett leépülsz, utóbbi mellett meg fel.

Vitaminra a szervezetnek eredendően szüksége van. Gyógyszerre nincs. Élelmiszerrel egyre kevésbé tudod bevinni a szükséges vitaminmennyiséget. A Gödöllői Agrártudományi Egyetem és az MTA is tett közzé olyan tanulmányokat, melyek világosan mutatják, hogy milyen rohamosan csökken a zöldségek-gyümölcsök vitamintartalma.

Ami meg a tudományos hátteret illeti: Azt inkább hagyjuk...

A tudomány nevében egyrészt igen vaskos butaságok láttak már napvilágot, ráadásul a tudomány az, amelyik akar egy héten belül képes megcáfolni önmagát. Ma káros a só, holnap nem, aztán megint. Vagy a tojás, vagy a kávé, vagy a cukor, vagy az aszpartám, hadd ne soroljam, végtelen a lista!

Ugyanakkor a tudomány az, amelyik elhallgat tényeket!

Klasszikus, Lenkei által gyakran felhozott példa: A Ritalin nevű pszichiátriai szemét.

Hogy mit ír róla a betegtájékoztató, ellenben mit ír róla a gyógyszerkönyv. Van orvos a családban. Igazolja Lenkei sok állátását.

2017. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Kirle083 ***** válasza:
100%
A gyógyszerek elképzelhetetlen profitja azért van, mert szabadalmaztatott szintetikus anyagok. A vitaminok pedig az előállítási módozattól függetlenül természetes anyagoknak minősülnek, nem lehet szabadalmaztatni őket, nincs benne bomba üzlet.
2017. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Ha én beteg vagyok, és bizonyítottan hatékonyabbak a szintetikus gyógyszerek, mint a "természetes" vitaminok, akkor egyáltalán nem érdekel, hogy ebből ki és mennyit keres. Azt veszem be, ami hatékony.
2017. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó! Neked mi számít hatékonynak? Az, ami megszünteti a tüneteidet (ergo elfed egy már meglevő bajt...elfed, nem meggyógyít), vagy az, amit, ha preventív jelleggel szedsz, ki sem alakul a betegséged?

Ebben a kontextusban kellene ezt vizsgálni.

2017. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Kirle083 ***** válasza:
60%

De ha megfelelő mennyiségű és jó arányban összeállított vitamint fogyasztasz, akkor nem is leszel beteg :)

1 havi szedés után teljesen elmúlt a súlyos szénanáthám, migrénes fejfájásom, náthás meg egyszerűen nem vagyok azóta. Reggeli kóma sincs, felébredek és 2 perc múlva tevékeny vagyok kávé nélkül is. Bolond lennék abbahagyni a szedését. Csak bizonyos érdekcsoportok azt kívánják elültetni a fejekben, hogy a valóban szükséges vitaminmennyiség eszetlenül, károsan nagy adag, felhalmozódik, vesekő képződik,stb...

2017. szept. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Kirle083 ***** válasza:
60%

Csak össze kell hasonlítani az összetevő vitaminok, ásv. anyagok mennyiségét a piacon fellelhető egyéb vitaminkészítményekkel. Én megtettem, és a legolcsóbbra a Lenkei vitaminjai jöttek ki! Sok készítmény az igen fontos B vitaminokból pl.2-3 mg-ot tartalmaz, a L. féle pedig 100-150-et.De a többinél is nagyságrendi különbségek vannak.

A c vitamint én is por alakút veszek, az a legkifizetődőbb.

2017. szept. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
5%

Kirle083

Jól fizet Lenkei? Mert amit és ahogy írsz, nem kicsit átlátszóan marketingszöveg.

2017. szept. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!