Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért írnak az orvosok mindenk...

Miért írnak az orvosok mindenkinek, már egy apró megfázásra is 5 féle antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Olyan hihetetlen, hogy még mindig nem az alternatív gyógymódok felé terelődik az emberek gondolkodása. Ha az orvosoké nem is, hisz a gyógyszeripar ebből él, ez érthető, de maguknak az embereknek kellene picit ezeket a szennyeket elhagyni és természetes módon gyógyítani magukat.


Jelen esetben én megfázás, influenza és társairól beszélek. Szinte minden ember kivétel nélkül elköhinti magát, már kapja is az antibiotikumot aminek véleményem szerint semmi értelme. Mindezt elég komoly tapasztalatból mondom, mivel 8 évvel ezelőtt kaptam utoljára antibiotikumot. Sajnos be sokalt a szervezetem, és másnap irdatlan rosszul lettem, ment a hasam, iszonyat hányingerem volt, nem tudtam se enni, még inni se nagyon. Kajára sem bírtam ránézni, 2 hét alatt kb. majd ~ 10kg -t fogytam. Mire egyéb alternatív készítményekkel helyrehoztam magam.. Ekkor döntöttem el, hogy köszönöm, nekem ebből elég volt... Azóta (8 éve) kizárólag csak fokhagyma+méz, Bio C-vitamin por, grapefruit csepp, gyömbér és max Homeopátiás készítményeket használok. Pedig azóta voltak komoly torokgyulladásaim (tüszős mandula is!), és megfázásaim, plusz egyéb kisebb-nagyobb betegségek és minden esetben szövődmény mentesen helyre raktam magam. Az esetek 80%-ban már másnap a panaszaim több mint a fele megszűnt. Hozzáteszem, elkezdtem sportolni is. Amíg antibiotikumokat szedtem, volt, hogy 1 hétig is ugyanolyan rosszul voltam mire elkezdett "hatni".


Miért nem épült még be ez a köztudatba hogy alternatív gyógymód felé kezdjenek az emberek mozdulni? Nem csak az épp aktuális divatot kellene követni, meg az épp aktuális sport&fitness-t, hanem ezt is. Sok olyat láttam már, aki nagy Fitt guru, erre ha megfázik két pofára tömi magába a gyógyszereket. - Hozzáteszem, ezért alakul ki nagyon sok embernél az antibiotikum-rezisztencia.


2017. máj. 17. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Azért drága barátom, mert veled szemben az orvosok tanultak, tudják, hogy mi mit okoz és tudják az ellenszerét is. A megfázás nem létezik, ilyen betegség nincs. Amiről te beszélsz az valamilyen vírus, vagy baktériumos fertőzés hatására kiváltott betegség, amennyiben az orvos antibiotikumot ír fel, akkor baktériumos fertőzés váltotta ki.
2017. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Csak a kérdést olvastam el, bocsi.

Azért, mert a gyógyszert pénzért megveszed, ami mint a gyógyszergyátróknak, mind az orvosoknak, akik gyógyszergyártókkal kapcsolatban vannak, jó.

2017. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
A homeopátia nettó hülyeség, a semmiért való lehúzása az embereknek. A többi pedig max a tüneteket csillapítja. Elsővel értek egyet maximálisan.
2017. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Itt azzal az orvossal is baj van, aki vírusos betegségre antibiotikumot ír fel, de veled is. Ez kb. a 2 véglet és mindketten idióták vagytok. De még mindig a keesebb kárt az orvos okozza, aki legalább tanult ezt a dolgot, csak lusta kideríteni a betegség pontos okát, de te komolyan el is hiszed ezt a természetgyógyászos sz.rságot.

Igen, vírusra nem hat semmi, se a te kis C-vitaminod, se semmi, ezzel az immunrendszeredet erősítheted, bár ha elkaptad a vírust, akkor aztán már tök mindegy, nem ér semmit, azt folyamatosan kéne szinten tartanod és akkor nem kanád el. Homeopátiás "gyógyszerek" szintén sz.rt sem érnek, ezt mind biológus úgy mondom neked. De azt is megnézem, hogy egy tüdőgyulladást vagy akármit te kikezelsz ezekkel a sz.rokkal, mert hogy arra antibiotikum kell, az is egyszer biztos. Szerintem régen miért halltak meg benne annyian? Ha esetleg pl. az irodalmi tanulmányaidra visszagondolsz: Arany, Ady, Csokonai, Berszenyi, Kölcsey.. ők min tüdőgyusziba haltak meg, ma már nem szokás meghalni benne és pont az antibiotikum miatt.

Ajánlom Ádám Veronika orvosi biokémiáát, Fonyó orvosi élettanját kezdésként esti olvasmánynak, hogy egy picit képbe legyél az emberi szervezet működésével.

Lehet, hgoy bunkónak tűnök, de utáloma z olyan embereket, akik semmit sem értenek egy témához, de az hiszik milyen okosak és ők sz.rták a spanyol viaszt és ez hangoztatják mindenhol, közbe meg ha megértenék az egészet bújdokolnának szégyenükben, hogy valalaha is ezt a nézetet vallták.

2017. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

A homeopátia bizonyítottan nem hat, további jó szórakozást az ezotériában.


[link]


Egy index cikk, ha netán fentebb javasolt irományok túl nehezek lennének...

2017. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező!Neked fogalmad sincs arról,hogy mi az az antibiotikum.Antibiotikumot csak egyet írnak,de ahhoz is minimum egy tüdőgyulladás kell.
2017. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nektek pedig a kultúrált válaszadásról nincs fogalmatok, szerintem ez a legnagyobb gond. :D Ezen az egész hulladék oldalon. :D Tele van ilyen nagytökű kemény csávókkal, akik állítom vannak 15 évesek és a tökük is most pelyhedzik.


Kedves első válaszoló, nagyon kemény gyerek lehetsz, köszönöm a jókívánságaidat, de ráb*szol. Nem én mondtam. :D <3


Adios kedves művelt válaszolók! :D

2017. máj. 17. 14:37
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Te most azt gondolod, hogy te fingtad a Passzát szelet, közben meg ez nem így van :D

A betegségeket vírus vagy baktérium okozza főleg, az antibiotikum bakteriális fertőzésre jó, a vírusra nem hat, vírusra nem is kell semmi. Laboratóriumi körülmények között ki lehetne tenyészteni, hogy az adott betegséget éppen milyen kórokozó okozza, de ez elég macerás lenne megcsinálni minden beteggel, főleg ha szezon van. De antibiotikumot 5 félét még a legdurvább tüdőgyulladásra sem írnak ki egyszerre, eléggé ferdén látod a dolgokat.

A természetes gyógymódok nem nagyon válnak be, és ezt úgy mondom neked hogy mindkét oldalt nagyon jól ismerem. A megfázást persze, hogy fokhagymával és mézzel enyhíted, de ez azért van mert a megfázás alapból mindenféle gyógyszer és csodaszer nélkül enyhül.

A 2 hét alatti 10 kilós fogyásodon hangosan felnevettem, amennyiben 200-250 kg vagy ez a leadott mennyiség ennyi idő alatt teljesen reális


Az alternatív gyógymód felé nem fognak az emberek tömegesen mozdulni soha, majd ha hatásos lesz. Most még azt hiszed, nagyon tisztában vagy a dolgokkal, sőt biztos te is citrommal akarod gyógyítani a rákot, de hidd el barátom, akármennyire is "rosszak" a gyógyszerek, jelenleg azoknál jobb megoldás sok esetben nem nagyon létezik:)

2017. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Most az a bajod, hogy senki sem ért veled egyet, mert egy picit jobban értünk a témához, mint te? Ezért vagyunk 15 évesek? Hmm akkor jó korán kezdtem az egyetemet, ha még csak most vagyok 15, de jó is lenne. De sajnos nehéz meggyőzni ilyen begyöpösödött embert, hogy nincs igaza, mert teljesen el van rugaszkodva a valóságtól, képtelen befogadni az új információkat és csak azt látja meg, ami stimmel az ő nézetével. Ez kb. a nők lapja café ezotéria rovatát fedi le. Az ilyen emberek, mint te inkább idegesítőek, mert ezen az oldalon is jelen vannak, meg sajnos az utcán is és képesek céget alaítani a szenny termékeikkel meg nézeteikkel, amit a többi tanulatlan ember meg meg is vesz és elhisz pl. a 3000 mg-os C-vitamin kapszulát, mert azt hiszik, hogy az milyen jó, megveszi egy csomó pénzért és örül a farkának, hogy milyen jó üzletet csinált, de ha tudná, mennyi pénzt pisil le a lefolyóba, akkor se csinálna semmit, mert nem is fogná fel, mint itt te se, hogy nem neked van igazad.
2017. máj. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egy köhintésre nem fognak ab-t felírni, mert minek? Kapsz egy köptetőt, és menjél vissza x idő múlva.


Antibiotikumot amúgy is csak bakteriális dologra írnak, mert vírus ellen nem hat, az alternatív gyógymód meg csak akkor jó, ha alapból nem vagy beteges.


Aki minden hónapban egy hétig a halálán van, azt aztán semmilyen citrom-fokhagyma nem hozza helyre, hanem valami komolyabb kell - egy alapos kivizsgálás után, persze.


Nekem pl. elég az "alternatív-cucc", mert a legnagyobb megfázás is maximum orrfolyás három napig meg egy kis torokgenya, de páromnak pl ráterjed a tüdejére is, meg ő hetekig köhög, meg slejmet köp.

2017. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!