Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akupunktúrával lehet valamit...

Akupunktúrával lehet valamit gyógyítani? Milyen hatásai lehetnek? Van valakinek bármilyen tapasztalata az akupunktúrával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akupungtúrával nagyon sok mindent lehet gyógyítani. Alig 5000 éves tapasztalat áll mögötte. Hozzáértő Kínai mestertől vagy annak tanítványától, orvostól érdemes elfogadni segítséget e témakörben, aki ezzel konkrétan foglalkozik. Egy időben saját magamat is kezeltem tűvel, de csak olyan pontokon és kombinációban, amiről biztosan tudtam, hogy nem ártott. Ugyanúgy tű nélkül akupresszúrával (nyomás) vagy tű nélküli stimuláló eszközzel, felszíni meridiánkezelésekkel is érdemes foglalkozni. A mélyebb hatásokat azonban tűvel és moxával érik el ősi módon, de nagyon kevesen értenek hozzá. Mondjuk én orvosoktól és szakemberektől tanultam pár évig, ezért tudom ezt. Sok olyan betegség, tünet van, amit szerintem csak akupungtúrával lehet hatékonyan gyógyítani. Azonban egy ember energiarendszerébe és öngyógyításába belenyúlni csak úgy, felelőtlenség. Fordulj mindenképpen olyanhoz, aki konkrétan tudja, hogy mit csinál.


Sok sikert

2010. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Rendben és köszönöm a válaszodat!Nem tudod véletlenül,hogy hol tudnék találni egy ilyen gyógyítót?Gondolom azért lehet így nevezni őket...

Még egyszer köszönöm!

2010. máj. 26. 18:11
 3/12 anonim válasza:
A dohányzásról szoktam le akupunktúrával!!
2010. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amiben hatást tudtak kimutatni az a fájdalomcsillapítás, de érdekes módon teljesen mindegy volt hogy hova szúrták a tűket . Akupunktúrás pont vagy teljesen random módon szurkálás esetén is ugyanaz a hatás jött ki.


Szóval a lényeg az volt , hogy szúrjanak.


Ha valaki fájdalomcsillapításra megpróbálja az szerintem még OK , de azért egyebekre nem nagyon merném ajánlani.

2010. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresgélj orvosi-természetgyógyász körökben. Azt tartom a legmegbízhatóbbnak, vagy olyas valakit, akit orvosok is elismernek pl kínai gyógyászt. Ez a mindegy hova szúrnak dolog sajnos félrevezetés. Nem véletlenül írtam, hogy több, mint 5000 éves múltja van, gyakorlata az akupungtúrának. A mai orvostudomány és amit felfedeztünk általa az hány éves? A megközelítési mód a nem mindegy. Emlékszem, hogy a 90-es években az írisz diagnosztikát Magyarországon besorolták a sarlatánságok közé. Azzal már senki sem foglalkozott, hogy már akkor Németországban orvosii tananyagként orvosoknak tanították a diagnosztikai módszert. És itt nem az orvosok kontra természetes gyógymódok vetélkedőről beszélgetünk. Az akupungtúra az emberi szervezet energetikai-mágneses rendszerének kapcsolataival dolgozik. Olyan betegségek gyógyítása is lehetséges általa, amivel a mai napig máshogyan nem igen tudnak mit kezdeni. Ismétlem önmagamat 3. szor : 5.000 év!
2010. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok ezer évig hitték azt is hogy a Föld lapos....
2010. jún. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező!


Nagyon sajnálom, amikor ilyen buta válaszokat kapsz, mint az utolsó hozzászóló. A hozzászólás írója biztosan orvosi és gyógyászati végzettségű, tele tapasztalatokkal, hogy csak ilyet ide böffent az oldalra. Nyugodj meg az akupungtúra hatékonyságát illetően. Nem is értem, hogy ilyen témában minek szólnak hozzá olyanok, akik nem értenek az adott témakörhöz. Bocsánat, de ez nagyon ki kívánkozott belőlem.

2010. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megértelek :D
2010. jún. 3. 18:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd ez nem sértegetés meg belböffentés. Egyszerűen a tudományos tények nem támasztják alá , hogy a placebónál - ami persze nem lebecsülendő- erősebb hatása lenne.
2010. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Feltettek egy kérdés, amire legjobb tudásom szerint igyekeztem válaszolni és segíteni. Ez az oldal ezért jött létre. Nekem több orvos és tudományos munkatárs barátom, oktatóm van/volt. Hamár a tudományos tényekről beszélünk. Tudományosan bizonyított az akupungtúra hatékonysága. Sokkal komolyabb dolog ez, minthogy sem csak úgy odaírunk valamit a témára a kérdésre. Úgy tisztességes, ha a kérdezőt egy korrekt a témával foglalkozó szakmai akupungtúra tudományát ismerő munkatárs felé kalauzoljuk, mintsem a sarlatánság és a magukat gyógyítóknak nevezők felé. A kínaiaknak a módszerükhöz tartozik egy szellemi út is egy felfogás egy gondolkodás mód. Ha ezt bárki vitatja, nem tud azonosulni vele, szíve joga. De vitatkozni a tapasztalati tényekkel szerintem vakmerőség. Természetesen az ember gyógyulásához hozzá tartozik a saját hite is, hogy meg akar e gyógyulni. Aztán, hogy milyen módszer a hatékony a személynek az már más téma.
2010. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!