Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Egészséges csaláncsípés?

Egészséges csaláncsípés?

Figyelt kérdés

Üdv!

Néhányan mondják, hogy nem baj ha megcsíp a csalán, sőt, egészséges. És itt mondanak mellette érveket, hogy valamiben szerepe van (vitamin?).

Ti mit tudtok erről?


2010. máj. 26. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az izületekre van nagyon jó hatással. Csak a csaláncsípett testrészhez nem szabad hozzáérni, mert akkor nagyon sokáig viszket. Ha nem piszkálod, pár perc után elmúlik a viszketés. Vitamin tea formájában érvényesül, és nagyon sok mindenre jó. Régen a fájó derekat csalánlevéllel csapkodták meg. Ma is van olyan fiziko-therápiás kezelés, ami pont olyan mint mikor a csalán csíp. Utána nem árt lehintőporozni az adott testrészt.
2010. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig azt mondja apukám, hogyha megcsíp a csalán, akkor nem leszek reumás, mert az ellen jó. Persze ez nem azt jelenti, hogy bele kell hemperegni egy kertnyi csalánba, mert az akár halálos is lehet (túlzott vérbőséget okoz a bőrödben és így állítólag nem jut elegendő a fontos szerveidhez, de ismétlem, ennek veszélye akkor áll fenn, ha tényleg bezuhansz egy csalánosba). De attól semmi bajod nem lesz, ha kerti munka közben párszor megcsíp a csalán.
2010. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Perpillanat csak futás közben futottam át (úgy néz ki) egy csalánrengetegen, mert a lábszáram tele lett piros csípéssel, köztük volt egy nagyobb is, ami elég terjedelmes és hosszú volt, gondolom ott alaposan lekapta. Meg a kezem is olyan lett. Lefürödtem forró vízben, az kissé enyhítette, de még mindig nem múlt el és látszik (1.5 órája)
2010. máj. 26. 18:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze csak egy kicsit látszik, teszem hozzá, apró piros foltok.
2010. máj. 26. 18:08
 5/10 anonim válasza:
engem tegnap elött nagyon össze csíptek, szerintem kis mértékben még jó, illetve "egészséges" de túl sok csípés után előfordulhat hogy nem érzd jól magad, mondjuk szédülés nem találod a helyed.... ugyan így jártam.. az aloevera novénynek a zselés levelével kend az a legjobb:)
2010. jún. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Engem tegnap 2011.Máj.09.-én csípett meg kb. 10 csalán és nagyon viszketett megakartam vakarni de a haverom azt mondta hogy ha nem vakarom 10-15 perc múlva el is múlik és úgy is lett.De ha sok csip meg 1 szerre az nagy baj ismerek egy olyan embert (barátom) aki egyszer beleesett eggy csomóba és másnap nem nagyon érezte jól magát!
2011. máj. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
65%
Szia. Látom régi kérdés én anno 6-7éves lehettem amikor biciklivel mentem töltésen akkor tanultam meg ketkerekűzni és elvesztettem az egyensúlyt beleborultam a csallánba szószerint tetőtől talpig csalláncsípéses voltam. Vacoktam utánna mind a nyárfalevél az utánna lévő 2órában mozdulni se tudtam azután egyre jobban lettem és elég egészséges is vagyok. Nemtudom hogy ez betudható r ennek de reumára utaló jelsincs nálam. Túl éltem. Sőt :)
2014. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
60%

Nekem szeretett dédnagyapám igazi paraszt ember volt! 97 évesen halt meg és sosem fájtak az ízületei! Télen ádámkosztümben megfürdött mindig az első hóban nyáron meg csapkodta magát csalánnal! Na persze reggel délben este feles pálinka neki mindig lecsúszott! :)

Emlékszek lehettem olyan 5-6 éves és kergetett egy köteg csalánnal azt motyogva hogy jót fog tenni! :D

2017. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Norton Oomen ***** válasza:
15%

A csaláncsípések gyakoriságától és az érintett bőtfelület érzékenységétől függően lehetséges véleményt nyilvánítani, de egészségesnek semmiképpen sem mondható! Növeli a papillomák és angiomák kialakulását, illetve károsítja a hámsejteket. Vízhajtó hatásának következtében roncsolja az izületek struktúráját, melynek következményei lehetnek reumatológiai panaszok, esetleg részleges bénulás.

A növényből készített tea kifejezetten ártalmas hatással lehet a vesék vértisztító képességére, valamint előrehaladott stádiumú vastagbélgyulladást idézhet elő a fogyasztása. Férfiak esetében növeli a meddőség kockázatát, mivel pusztítja az ivarsejtek termelését elősegítő L-arginin aminosavakat. Ülőfürdő alkalmával indukálhat aranyeres panaszt, húgyúti fertőződést, vagy hüvelyi gombásodást. Latin fordításban a csalán (interfectorem viriditas) jelentése: "gyilkos dudva" - ezért megfontolandó a kúraszerű felhasználata, hiszen a néphiedelmekkel ellentétben határozottan káros.

2018. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

9# belőled jó gyógyszermaffiózó lenne!


ennyi baromságot összehordani istenem :D


Ennél már csak a marihuána káros hatása a viccesebb!

(csak kár, hogy ezelőtt 200 évvel mindenben volt THC meg CBD kivonat...)

2018. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!