Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Buteyko légzéssel kapcsolatban...

Buteyko légzéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Több riportot láttam róla és nagyon bíztatónak hangzik. De ma megkérdeztem a tüdőgyógyászomat és azt mondta a tüdőgyógyászok elutasítják. Vajon miért? Nem kaptam választ. De eddig szkeptikus véleményekre sem találtam. Elég drága a tanfolyam ezért szeretném előtte körüljárni a témát.

2018. febr. 9. 23:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Amikor valaki elmegy a boltba és vesz egy halat, akkor fizet a halért. De amikor megette a halat, fizethet a következő halért is.

De ha valaki egyszer megtanul halászni, akkor többet nem kell fizessen a halakért.


Ugyanígy van itt is.

Ha tüdőbeteg vagy akkor, felírnak neked gyógyszereket, amik nem gyógyítanak meg, csak enyhítik a tüneteidet. Miután elfogynak jöhet a következő adag gyógyszer, és így tovább.

A Buteyko-tanfolyam pedig megtanít helyesen lélegezni, hogy többet ne kelljen gyógyszereken élj.


Szóval szerintem megéri. De persze akkor, ha tényleg használja is a megtanult módszereket az ember. Csak ajánlani tudom.

2018. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

(Kíváncsi lennék, miért utasítják el a tüdőgyógyászok... Érdekelne a szakmai érv ellene.)

A Buteyko tanfolyamon tanultak szerintem nagyon hasznosak, de igazán hatékony csak akkor lesz, ha rendszeresen gyakorolja az ember.

A tanfolyam díját hirtelen egyben kifizetni szerintem is drága. Viszont csak az írott anyagból nem lehet megtanulni minden tudnivalót; úgyhogy szerintem, ha belefér a költségvetésbe - vagy ki tudod gazdálkodni -, és utána alkalmazod is, akkor megéri kifizetni, és végigcsinálni a 3 napot + gyakorlásokat. Illetve csak így éri meg.

2018. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Lehet azért utasítják el mert minden asztmás meggyógyulna és nem lenne munkájuk. 😊 Csak viccelek. De engem is nagyon érdekelne. Mondjuk azért az egy kicsit gyanús, hkgy ha ennyire szuper a módszer akkor miért kell ilyen veszett drágán árulni a tanfolyamot. Negyed áron is meggazdagodnának belőle és a szegényebb réteg is meggyógyulhatna. Picit agykomtroll szaga van nekem ennek a dolognak....persze lehet nincs igazam.
2018. febr. 10. 11:36
 4/15 szenes43 ***** válasza:
0%
Olvastam valahol hogy 85 ezer forintot kérnek a tanfolyamért. Sok diák,nyugdíjas,segélyen élő sokkal kevesebből él meg havonta. Talán akkor megérné ha az aki elvégezte a tanfolyamot és nem csak magán de a családtagjain is tudna segíteni.
2018. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha elmennék segítenék utána másoknak is. Természetesen ingyen. De attól még nekem kell kifizetni. 😣 Ezért szeretném tudni biztos hat e. Főleg, hogy én nem asztmás vagyok.
2018. febr. 11. 10:05
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Függetlenül attól, hogy hasznosnak tartom a tanfolyamot, anélkül is megtanulható a technikából jó néhány fontos mozzanat - rengeteg anyag van róla a youtube-on is, és írott formában is elérhető az anyag (bár úgy tippelem, hogy illegálisan van fent a neten, ettől függetlenül jelenleg hozzáférhető). Az alaphoz, a légzés átalakításának módjához - az légzés csökkentéséhez - ennyi elég, és már ez is számíthat. Főleg, ha valaki nem akut beteg.


FONTOS! A módszer nem helyettesíti az orvosi kezelést akut esetben, és nem írja felül az orvos által előírt gyógyszer adagolását sem!


Ezért csak a tanfolyam elvégzése után nem ajánlatos saját szakállra tanítgatni másoknak egy az egyben minden ott végzett gyakorlatot. Nem azért, mert ez valami titkos tan, hanem mert több olyan ellenjavallat van, amit figyelmen kívül hagyva nagyobb kárt okozhatunk, mint hasznot. (Továbbra is kíváncsi lennék, hogy kimondottan tüdőgyógyász szemmel mi az érv ellene.)


A tanfolyam azt a pluszt teszi hozzá, hogy felügyelet mellett, egyénre szabottan kaphatja az ember a tanácsot, és a szakértő felügyeletet, hogy ne váljon károssá a gyakorlás.


Igen, drága - szerintem is. De nem kezdeném el firtatni, miért kerül ennyibe. Nem tudom elítélni azokat a végzett oktatókat, akik szintén pénzt tettek bele, hogy megtanulják, tanúsítványt és engedélyt szerezzenek a módszer terjesztéséhez. Jelenleg ez a munkájuk, és hogy nem pusztán jótékonyságból, vagy egy kosár almáért tanítanak, az azt gondolom, érthető.


Kár, hogy az alap technikát a szakorvosok - a korábbi megjegyzés alapján - valamiért bírálják, hiszen azt akár ők is elmondhatnák az egyes betegeknek, és még hitelesen el is tudnák dönteni, ajánlott-e az adott páciensnek végezni, vagy sem.

2018. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Ami még sajnálatos, az az, hogy nem tanítják gyerekkortól azt, milyen is lenne a helyes légzés. Hogy ne a száján lélegezzen az ember, és ne vegyen jóóóó mély lélegzetet. Arra lehetne helyezni a hangsúlyt, hogy ezt megismertessék minél szélesebb körben, minél korábbi életkorban.

És ehhez nem kell semmilyen tanfolyam, mert ez az információ nem kizárólag a Buteyko-módszerből tudható.

2018. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem az a fura, hogy a kórházi légzőtornán amit mellkasműtötteknek kell csinálni pont az van, hogy nagy levegőket kell venni. A buteykoról szóló film kapcsán tudtam meg, hogy miért szédülök el közben. Csak ez most elbizonytalanít mi a jó a szervezetemnek. Laikusként nehéz a választás.
2018. febr. 11. 22:28
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Én elvégeztem a BUTEYKO légézéstenfolyamot. Nekem volt már annyira hideg a langyosvíz, hogy megérte a 85 ezer forintot. Nehézlégzésem volt, fulladtam, pánikoltam már és 1 hét választott el attól, hogy elkezdjem a gyógyszeres, pipás útat. MINDEN problámám elmúlt a tanfolyam hatására. Ráadásul Dr Kovács László terapeutánál végeztem, aki tüdőgyógyász. A tanfolyam a tüdőgyógyógyászoknak INGYENES...ennek ellenére elutasítják a nagyokosok, akik kezelnek, de nem gyógyítanak. A gyógyszeripar katonái. A tanfolyamon számtalan köhőgő, asztmás ember vesz részt és KIVÉTEL nélkül MINDENKI a gyógyulás útjára lépett fokozatosan elhagyva a gyógyszereket.Mindig az egészség a legdrágább.
2018. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
most már egy barna miklós nevezetű természetgyógyász jóval olcsóbban is tanítja a módszert 1 napos tanfolyam keretében
2019. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!