Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kineziológiai tapasz (izom...

A kineziológiai tapasz (izom tapasz) segíthet a hátfájásomon?

Figyelt kérdés

Több hónapja fáj a hátam..

Kicsi gerincferdülésem is van

Van úszásedzèsem

Javítana ahelyzeten vagy ugyanugy fajna?

14/L



2018. febr. 16. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiperhajlítás igencsak tud javítani a hátfájáson (nekem marhára el tudta mulasztani).
2018. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Esetleg még a ráolvasás is szóba jöhet. Ezek mind csak pótmegoldások, melyek nem sokat érnek. Nézz körül a gerincakadémia honlapján.
2018. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

1. hiperhajlítás semmi se ér, csak árt.

Olyan, mintha könyök, csukló, térd izülted addig hajlítanád be amíg csak tudod. Csak az izületed teszed tönkre.

2. Gerincakadémia? :D Ember, ez olyan mindennapi dolog, mint a hogyan főzzünk :D

3. Az úszás kardió edzés, nem erősít.

4. Tapasszal csak kikapcsolnád az izmodat és méggyengébb lennél


szabályos felhúzást próbáld ki.

2018. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiperhajlítás valóban árthat, ha rosszul csinálod. Nekem megerősítette a gerinctáji izmaimat és azóta egyáltalán nem fáj a hátam (gondolom az erős izmok frankón összetartják a csigojákat) ...szóval csak azután írj le olyasmit, hogy semmit sem ér, ha van róla tapasztalatod (ami úgy tűnik nincsen, max valakitől hallottad, aki meg szintén hallotta valakitől)
2018. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Hogy kell rosszul csinálni és jól a hiperhajlítást?

Gondolom erre már nem jön válasz ...

2018. febr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul úgy lehet csinálni, ha domborítasz, jól meg úgy ha homorítasz közben. Ugyanúgy mint amikor egy nehéz súlyt emelsz fel a földről, ha begörnyesztett háttal csinálod, akkor könnyen gerincsérv lehet a vége, mert a csigolyák közti párnák csak fél oldalasan vannak terhelve.
2018. febr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

az a baj, hogy a túlzott homorítás is árt, és te kevered a hiperhajlítást és a jó reggelt gyakorlatot.


A jó reggelt gyakorlat pedig egy tipikus hiba pl felhúzáskor, guggoláskor


Jobb lett volna a nem írsz :D

2018. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 exelant válasza:
100%
Természetesen túlságos homorítás sem jó, s a szalag húzása is ne legyen 100%-os , csak 75%-os, hogy nagyon ne húzza hátra az sem a hátadat, de a tartást megadja. Homorítani kell valamelyest, de nem a végletekig a szalag felragasztása közben
2018. márc. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Jajjj 7-es de fáj, annyi hülyeséget tudsz összehordani. TE jobb lett volna, ha nem írsz. 3 hónapja elkezdtél tornázni otthon és már osztod az észt. Én már vagy 25 éve edzek kispajtás, szóval talán tudom, hogy mit beszélek ;)
2018. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

25 éve?

Akkor te még disznó hólyagjával fociztál :D

netet tudod használni? :D

csak be kell írni a gyakorlat nevét

2018. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!