Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szorongás és depressziós...

Szorongás és depressziós hangulat csillapítására szedsz valami étrendkiegészítőt? ( pl gyógynövények, omega-3, triptofán, GABA, stb. ilyenekre gondolok) Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

2018. máj. 21. 17:05
 1/4 anonim válasza:

Szia saját tapasztalatból a legegyszerűbbek: reszelt gyömbér frissen (lehet mézzel keverve, fahéjjal is), sok csapvíz, alkohol kerülése, csak ha pánik helyzet van, akkor is kevés.

Macskamenta, cirtomfű, de sok más gyógyfű is.

Remotív tabletta, ami gyógynövények kivonata, de ha az elején vagy, megpróbálhatod a sokkal olcsóbb házi módszereket.

Nekem használ egy pozitív lista gyűjtése, és mindig igyekszem hozzáírni, és akkor el is kell újra olvasni.

Éjfél előtt elaludni. Én beszélős rádióműsorokat hallgatok, nekem jót tesz elalvás előtt.

2018. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Verunika válasza:
Szia! Az omega 3 mindenképpen jó, halolaj kapszula fontos! Magnézium, citromfű tea bevált!! Hajrá!
2018. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
a páciens szerotonin szintje hirtelen megemelkedik az agy különböző területein. Az idegsejtek bár érzékelik ezt, de felkészületlenek – nincs még megfelelő mennyiségű szerotonin receptor a sejtek felszínén. (A receptorok feladata, hogy mint zár egy ajtóban, a kulcsot – tehát a szerotonint – befogadják.) Idegrendszerünk azonban okos – magyarázza a Pszichiáter – rájön, hogy több a kínálat, így a keresletből is többre van szükség, és elkezd szerotonin receptorokat építeni a sejtek felszínére. Amint a receptorok kellő mennyiségben rendelkezésre állnak és a megfelelő mennyiségű szerotonin felszívódhat, elkezdődik a tüneti javulás. Ez 2-3 hetet vesz igénybe – személyiségfüggő, van akinek egy hét, másoknak négy hét kell a jótékony hatás kialakulásáig. A kezdeti mellékhatások másik oka, hogy a szerotonin nem csak a megfelelő receptorhoz, hanem ahhoz hasonló receptorokhoz is kötődhet, de ez is csak addig fordul elő, míg a kellő számú és pontosan a kívánt célt szolgáló receptorok nem állnak rendelkezésre. Ezek a folyamatok enyhe fejfájást, émelygést vagy hányingert, álmosságot vagy felpörgetettség érzést okozhatnak. Gasztrointesztinális mellékhatások – hasmenés vagy székrekedés – a betegek 1/3-nál jelentkeznek. Ennek oka, hogy a gyomor-, és bélrendszerben is működik szerotonin. Néhány beteg mellkasi melegségről számol be. Az is előfordul, hogy a kezdeti időszakban fokozódnak az alapbetegség tünetei – ilyenkor a pszichiáterek átmeneti szorongás-oldó kezelést is javasolnak. Ha előre tudjuk mindezt, akkor nem ijedünk meg, és jó esetben elviseljük a kezdeti nehézségeket a gyógyulás érdekében.Önmagában szexuális mellékhatásai sincsenek ezeknek a szereknek, szintén a betegség (különösen, ha depresszióval is társul) okozhat libidó-csökkenést. A szexualitásban valóban jelen van mediátorként a szerotonin, de a gyógyszerek a betegek 15-20 %-nál nem a libidót, hanem az orgazmus megélését tekintve okoznak zavart, azonban a betegek csupán nagyon kis százalékában válik ez valóban zavaró mértékűvé.
2018. aug. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
.
2019. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!