Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tör rám éjszaka mindig...

Miért tör rám éjszaka mindig depressziós hangulat?

Figyelt kérdés
Akár milyen hangulatban is vagyok, akár mit is csinálok, persze itthon, tv, számítógép, férjemmel beszélgetés, akár egyedül vagyok ébren, akár még a férjem is ébren van, úgy 23-00óra körül rámtör a rossz hangulat, ami igen sokszor eléggé súlyossá válik. Ilyenkor a problémát, amit nappal egész jól viselek, amivel egész jól együtt élek, úgy érzem, hogy nem bírom tovább, nem bírok így tovább élni, és nem is akarok, ha nem sikerül rajta változtatni. Sokszor a sírásig, a zokogásig "fajul" a dolog, jönnek a gondolatok, hogy ha minden így marad, megölöm magam, teljesen komolyan mérlegelni szoktam, hogy milyen módszerrel lehetne biztosra menni... Majd másnap, mint akinek szinte semmi baja, élem tovább az életemet jókedvűen. Aztán ha jön az éjszaka, és abban az időpontban még nem alszok, akkor kezdődik ismét a depressziós hangulat. Miért lehet ez? Mitől lehet, hogy nappal semmi bajom, éjszaka pedig a semmiből rámtör ez a lelkiállapot? Ja, és ahogy írtam, mindig ugyan abban az időben nagyjából. Nem 22órakor, nem hajnali egykor, hanem 23-00óra körül.

2015. ápr. 16. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy olyan latin mondás, miszerint az aggodalom éjjel jön.

Úgy tudom, éjszaka önkéntelenül is némileg más tudatállapotba kerül az ember, és ilyenkor előjönnek a gondok, akár a mélyebbek is. Nem hinném, hogy napközben tényleg nincs semmi bajod, különben akkor éjszaka sem lenne. Persze nem ismerlek, ez csak egy tipp, de lehet, hogy depressziós vagy, esetleg kimerült. Nekem is volt ilyen, én orvoshoz fordultam, ezeket mondták.

2015. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért lehet, mert olyan problémáid vannak, melyeket nem tudtál még magadban lerendezni. Az időpont, meg az éjszaka ezért csak másodlagos, és ha mondjuk átaludnád ezt az időszakot, akkor sem lenne jobb, mert akkor meg más alkalmakkor jönne elő.


Mi az élethelyzet? Mi az, ami rád tör? Mi az, amit nem tudsz magadban lerendezni? Inkább ez itt a kérdés, és nem az hogy miért éppen éjszaka 23.00 körül.

2015. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Persze, van problémám, csak ahogy írtam, azzal alapjáraton megbírkózok, tehát nappal nem szokott felszínre törni, nem szoktam miatta depressziós lenni, nem szokott miatta öngyilkossági gondolatom támadni, tehát együtt tudok élni vele alapvetően.

2015. ápr. 16. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!