Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » DERÉK-becsípődést, Lumbágót...

DERÉK-becsípődést, Lumbágót hogyan lehet gyógyítani alternatív módon? Valami házilagos megoldás kellene.

Figyelt kérdés

#derék-becsípődés
2018. jún. 15. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Erős fájdalomcsillapító+pihentetés. Nincs más.
2018. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ennek az oka a gerinctartó izmok gyengesége, ami engedi kicsúszni a csigolyákat, ami becsípődést okoz és a kifutása porckorongsérv, az okot kell megszüntetni.


Én is így tettem. Kettlebellre kezdtem járni, egy jó instruktorhoz. 3 hónap alatt kiakadt és elmúlt a becsípődés, fél év után nem értette az orvos, hogy hová lettek a csigolya kitüremkedésedések.


Szóval hajrá: az okot szüntesd meg!

2018. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Tegyél meleget a derekadra, vizestömlő pl. kiváló, izomlazitáshoz. Plusz fájdalomcsillapitó, izomlazitó gyógyszerek, vannak vény nélkül kaphatók is. Plusz pihenés.
2018. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi 3 as! Nekem orvos mondta, hogy gyulladt derékra meleget tilos tenni.!
2018. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ha előjön, akkor jegelem rövid ideig, de egymás után sokszor. Ami igazán beválik, az a függeszkedés, gerinc kinyújtása. Nem egy kellemes művelet, de némi ordítás kíséretében kivitelezhető. Ha szerencséd van, visszacsúszik a helyére a becsípődött rész. Megelőzésre Omron Tens, gyógytorna, II-es típusú kollagén hidrolizátum a nyerő. 3 nap pihentetés háton, derékszögben feltéve a láb egy dobozra rendbe hozza.
2018. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még pihentetem...A meleg pakolás jobban esik, mint a hideg.
2018. jún. 16. 07:34
 7/16 cirmentyű válasza:
100%
Nekem is van és ihaz, hogy a meleg nem jó a gyulladásra, viszont itt használ egy jó meleg zuhannyal maszirozni a derekat este majd egy diclofenak kupot fellőni és egy-két nap múlva elmúlik.A jövőben vigyázni kell a felfázásra és nehéz dolgok emelésénél valamint hirtelen mozdulatokra.A kupőt orvos irja fel.A leggyorsabb segitség a bajban.
2018. jún. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem 35 évig kínzott az időnként visszatérő lumbágó. Majd másfél éve ülőideggyulladásom lett (idegbecsipődés miatt), ami 3 hónapig tartott óriási fájdalmak mellett. Fájdalomcsillapítókkal és gyulladáscsökkentőkkel (amik nem nagyon használtak) vegetáltam, az emésztőrendszerem teljesen kikészült. Sajna a kivizsgálás lassan haladt, végül az MRI műtétre javasolt porckorongsérvet állapított meg. Galvános kezelés (fizikoterápia) után gerinctornára jártam, amit itthon is minden nap csinálok. Azóta nem kell gyógyszert szedni és nem kell félnem attól, hogy egy rossz mozdulatra beáll a derekam. Ha ülő munkát végzel, akkor a gerincpárna erősen ajánlott, ill. a gerinc kitámasztása a hajlatban.
2018. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Élek vele. Már jobb.
2018. jún. 18. 13:03
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Lehet hülyeséget írok, ne kövezzetek meg, de nekem is sokszor fájt a derekam és amitől nekem jobb lett az az SMR henger. Persze nem konkrétan a derekamnál hengereltem vele, hanem a körülötte lévő izmokat és ettől egy kicsit tudott oldódni a fájdalom, most már sokkal kevesebbszer fáj, mint pl fél évvel ezelőtt. Nem tudom, hogy konkrétan ilyen problémára jó-e, csak leírtam, hátha valakinek segítség, érdemes utánanézni.

Szép napot! :)

2018. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!