Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Sampon nélküli "hajmosás" milyen?

Sampon nélküli "hajmosás" milyen?

Figyelt kérdés

Olvastam már több helyen, hogy ha nem mosunk samponnal hajat bizonyos ideig, akkor visszaáll a haj és a fejbőr természetes tisztító mehanizmusa. Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyi idő alatt következik be? valaki próbálta már?

nagyon gyorsan bezsírosodik a hajam, 2 naponta mosnom kel:S

esetleg ez a gyors zsírosodás összefüggésben lehet a táplálkozással?

21 éves lány vagyok.

bocsi a sok kérdésért:D


2010. jún. 22. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
nekem egyszer a fodrász azt mondta, minnél gyakrabban mosol hajat,annál hamarabb zsírosodik.
2010. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

örülj neki nekem meg naponta kéne mosni úgy zsírosodik

am nemtom xd

2010. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy sampon nélkül "mosni"? Sima víz és ennyi?


Nekem is zsírosodik, de nyáron ha nem megyek sehova akkor több napig sem mosom meg, és így a következő hajmosáskor sokkal tovább bírja. Bár szerintem jobb a 2-3 napi hajmosás, mert nekem pl 3. nap nagyon lapul, tincsesedik, ronda, kezelhetetlen, ha nem is zsíros.

2010. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a hír igaz. sima vízzel mosd. egy héten csak egyszer kéne samponnal
2010. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
én egy videóban láttam egy kb 30 éves nőt, nagyon szép hosszú hullámos haja volt, és ha jól emlékszem kb 1-2 hónapig nem mosta meg samponnal, és gyönyörű, egészséges haja lett. a riportban azt mondta, hogy elég rossz volt, mikor már teljesen bezsírosodott neki a 2. hét környékén, de utána kezdett letisztulni és pár hét alatt teljesen "zsírmentes" lett és azóta csak vízzel öblíti le.
2010. jún. 22. 15:54
 6/12 A kérdező kommentje:
tudom, hogy minél gyakrabban mosom samponnal, annál gyorsabban zsírosodik, de hát zsíros hajjal csak nem megyek suliba meg úgy általában emberek közé:S
2010. jún. 22. 15:55
 7/12 anonim ***** válasza:
hát nekem az egyik tanárom férfi és hosszú haj van semmi gond nem volt vele és mondta h már nem mosta meg 3 hete, és valamilyen porra szórta és egyáltalán nem volt zsíros a haja. Amúgy nekem is egy időben nagyon zsíros hajam volt aztán neki álltam egyre sűrűbben mosni aztán csak zsírosabb lett. A heti egy hajmosástól eljutottam a 2 napontás hasmosásig. Aztán utána lesett mi a helyzet most heti kétszer mosom és semmi gond vele. wu2-t használok és semmi gáz a hajammal. Hallottam amúgy erről a nem mossuk a hajat és neki áll magától tisztulni dologról. ÉS elméletileg igaz. Én úgy tudom hogy az idő az 6 hét. Egy próbát meg ér hosszú távon lehet h jobban jársz vele és a hajad is =)
2010. jún. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én két hétid jutottam el és nem bírtam tovább. normális ember nem viseli el azt,ha tapad a zsírtól a feje...
2010. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon zavar, hogy annyira zsírosodik a hajam, hogy szinte naponta kellene mosnom, de ha 2 napot alig bírok ki hajmosás nélkül, akkor hogyan bírjak ki 6 hetet? Ha 3-4 napig nem mosom meg, már nagyon zsíros, szörnyen rossz a közérzetem tőle, néhány hét alatt meg szerintem jócskán büdi is lehet. Elgondolkodtató ez a dolog, de kicsit undi.
2010. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kiwimanocska válasza:
75%
Az, hogy valaki 6 hetig nem mos samonnal hajat, az nem azt jelenti hogy egyaltalan nem tisztitja 6 hetig a hajat! Szodabikarbonaval es almaecettel erdemes hajatmosni, szep lesz tole a haj. Az elejen tiltakozhat a hajunk, kiszaradhat vagy bezsirosodhat, de tobbszori hasznalat utan gyonyoru fenyes lesz.. a taplalkozas is kozremukodik persze, nem szabad zsiros kajat enni es sok bizet kell inni :)
2014. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!