Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért húzza a görcs a lábamat?

Miért húzza a görcs a lábamat?

Figyelt kérdés
Nagyon intenzíven húzza a görcs a combomtól a talpamig. Gyors segítségképp mi a teendőm? Egyébként, sok zöldséget, gyümölcsöt, diót és magvakat fogyasztok.

#fájdalom #görcsösség #a lábban #combban.
2018. okt. 13. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Izom ideg vagy ér fáj ?
2018. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Izom-görcs, tehát az izom fáj.
2018. okt. 13. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magnézium van otthon? Lehet, hogy a hiánya okozza.

Kalciumot is szoktak ajánlani.

2018. okt. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel szenvedek mostanság. Magnéziumot szedtem 2 hónapig. Sok vizet iszok. Mégis. Kicsit segített, hogy zokniban alszok. Mert, úgy vettem észre, hogy ősszel jelentkezik, amikor fázik a lábam.
2018. okt. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ősi-magnézium-cseppeket is szedek, mégis előfordul az intenzív izomgörcs.
2018. okt. 13. 22:56
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Linkelnéd ezeket az Ősi magnézium cseppeket? Én csak bőrbe masszírozandó termékeket ismerek ettől a gyártótól, ami ha tartós pótlásra nem is annyira, de gyorssegélynek eléggé jó, a dm is forgalmaz magnézium-klorid oldatot spray formájában izomgörcs helyi kezelésére.

Ilyen görcsök felszámolására azonban napi 2-400 mg tiszta magnézium bevitelére van szükséged, ezt kevés készítmény tudja varázsütésre. Magokból ugyanennyi 10-20 deka, gyümölcsökből 3-6 kg... Meg kellene támogatni nagy dózisú magnéziummal a dolgot. Vegyél a gyógyszertárban Magnosolv-ot vagy a dm-ben Magnézium-citrát italport. Mindkettő nagy dózisú magnézium-citrát, ami egy jól felszívódó szerves vegyület. Napi 1 tasakkal igyál meg, az első héten két részletben (ne váltson ki hasmenést), aztán mehet egyszerre, mert ennyi idő alatt hozzászokik a szervezet. Szedj hozzá napi 1-2 szem Bioextra B-komplexet vagy napi 1/4 Béres B6-vitamint. (A B6-vitamin támogatja a magnézium felszívódását. A magnéziumot ne vedd be kalciummal egyidőben, mert ezek akadályozzák egymást a felszívódásban. Ha kalciumot is szedsz, legyen köztük 3-4 óra különbség.) 3-4 hét múlva átválthatsz tablettára, ha az kényelmesebb. Pl. napi 1-2 szem HERBioticum szerves magnézium+B6 vagy BioCo magne-citrát+B6 (ezekhez nyilván nem kell pluszban B6-ot szedni) vagy dr Chen magnézium+B6 Forte (ebben nem Mg-citrát, hanem Mg-laktát van, ami közel 100%-os felszívódású vegyület).

Még annyi, hogy ha ilyen hiánytüneted alakul ki egyébként magas magnéziumtartalmú étrend mellett, akkor az emésztésed (felszívódás) valószínűleg nem százas. Érdemes lenne probiotikumot szedned támogatásképpen.

2018. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hasty ***** válasza:
Magnézium kálcium pótlását javaslom.. Menj el orvoshoz és kérj tőle vérvételre beutalót. Mert azért ezeket túl lehet adagolni. Ha álló munkát végzel mondjuk napi 8 órában akkor a megterhelestol is fájhat. Nekem mindig munka vegevel amikor megpihent a lábam akkor kezdett el fájni a vadlim. Sok utána járással rájöttem H ha nem figyelek oda rá akkor később viszeres problémáim lesznek
2019. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!