Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lenmag (durvára őröl) kellemes...

Lenmag (durvára őröl) kellemesebb fogyasztására van valakinek tippje? Székrekedéssel küszködök (úgy 50 éve) a drága készítményeken kívül majdnem minden próbáltam már.2-3-szor még meg is eszi az ember, de aztán nem be akar menni, hanem ki akar jönni.

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
süssél kenyeret belőle
2010. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
amúgy a székrekedéseden egy normális étrend jobban segítene ;)
2010. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell megőrölni, egy kanálnyit egy nagy pohár vízzel lenyelsz.
2010. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lenmagból elég nehéz kenyeret sütni, de süthetsz bármilyen sós süteményt és a tésztába bele lehet keverni a lenmagot, őrlés nélkül is. Rászórhatod a tetejére is és megpirulva dióhoz hasonló íze lesz. Recept: 50 dkg liszt, 1 teáskanál sütőpor, 25 dkg margarin, 2 egész tojás, 1.5 dl tejföl, 1,5 teáskanál só, késhegynyi őrölt kömény, késhegynyi pirospaprika, késhegynyi őrölt bors. Az egészet összegyúrod, kinyújtod lisztezett deszkán 5-8 mm vastagra. Megkened a tetejét 1 tojás és 1 kanál tejföl keverékével, rászórsz kb 2 evőkanálnyi lenmagot vagy szezámmagot ( esetleg mindkettőt) sütőpapírral bélelt tepsibe csíkokra vagy kockákra vágva beleteszed és 180 fokos sütőben 35 perc alatt sárgára (nem pirosra!) sütöd. Hosszan eláll, lehet enni reggelihez, uzsonnára vagy csak nasinak is. A magokat a tésztába is bele lehet gyúrni.
2010. júl. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy süss kenyeret, zsemlét vagy akár a jól bevált pogácsareceptedbe dolgozz bele egy kis lenmagot.

A lenmagot nem kell sem megtörni, sem megőrölni, egészben belegyúrhatod a megszokott tésztádba és sütés előtt a tetejére is szórhatsz belőle.

Abban igaza van az egyik előttem írónak, hogy jól tervezett egészséges étrenddel is rendbe szedheteted az emésztésedet.

2010. júl. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a javaslatokat.

Az étrend változtatás: nekem még azt is számolgatnom kell, hogy kenyeret tudok-e venni, nem még a flancot zöldségfélék, vagy egyéb kiegészítők. Ezért keresek még olcsóbbat. Kefirgombám is volt, de minden csak ideig óráig hat, vagy nem hat.

A javasolt sütireceptet meg fogom próbálni.

Egyébként: születésem óta lassú az emésztésem. Gyerekkoromban is heti 1x tudtam WC-re menni. Csak ahogy öregszem, ez már nagyon kellemetlen állapot. Soha nincs "kiürült érzésem", és intenzív ülő munka mellett kellemetlen már csütörtökön a széken ülni, mikor még a két oldala is fel van fúvódva az embernek és a belei már fájdalmasak.

Azért még próbálkozom.

2010. júl. 2. 09:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Amikor hozzád hasonlóan fillérezve kellett élnünk (én gyesen, férjem két évig munka nélkül), rászoktam, hogy otthon sütöm a kenyeret. Sokkal olcsóbb, mint a boltban (hacsak nem jutsz el rendszeresen az auchanba vagy a tescoba és nem 100 ft alatt tudod megvenni kilóját, mert olyankor persze mi is ott vesszük). Egyébként 60 dkg liszt, 4 dkg sütőmargarin, fél kocka élesztő, 320 ml víz, 1 csapott teáskanál cukor (az élesztő felfuttatásához) és só ízlés szerint az alaprecept. Értelemszerűen az élesztőt a cukorral, 1 evőkanál liszttel és kevés vízzel felfuttatod, összegyúrod a többivel, 1,5 órát keleszted (közben egyszer érdemes átgyúrni), majd akár kis zsömlékre szedve (kb.10-12 db lesz belőle), akár egyben, cipónak formázva megsütöd (a sütőt nem kell előmelegíteni, addig is kel bent a tészta). Ebbe lehet mindenféle magokat, olajon pirított vöröshagymát, kockázott pörcre pirított szalonnát, stb. belekeverni, ha éppen ahhoz van kedved (a kelesztés közbeni átgyúrásnál szoktam beledolgozni). Normál esetben nem engedhetnénk meg magunknak, hogy ilyen "luxus" kenyereket vegyünk, így viszont minden héten másfélét sütök. Ha kihült, adagolva lefagyasztom, így mindig olyan frissen esszük, mintha akkor sült volna.


Székrekedésre jó még a finom házi lekvár, ez sem drága, ha adalékok nélkül, hagyományos módon készíted el otthon: gyümölcs, ízlés szerint cukorral megfőzve és minden üveg tetejére egy csipet szalicil (ezt felbontás után leszeded és kidobod, a lekvárodban nem lesz semmilyen tartósítószer). Én sosem hámozom meg a lekvárnak való gyümölcsöt, így sokkal rostosabb, testesebb a lekvárom, napi egy-két evőkanálnyi (akár egy szelet kenyérrel, vagy egy palacsintában, vagy egy doboz natur joghurtban elkeverve, stb.) sokat segít az emésztésen.

Aztán, egyél sok főzeléket: mirelit zöldborsó 1 kg kb.300 ft, a háromtagú családnak kétszer főzök belőle. Ugyanígy a mirelit zöldbab 1 kg kb 350,- Ft, 2 szép családi ebéd kijön belőle. 2 zacskó mirelit rostos spenót összesen kb.180-200 Ft, ez is egy kiadós családi ebéd. 1 konzervkukorica kb.100 Ft, egy-egy szelet pirítóssal 2 főnek remek vacsora. De délután elrágcsálhatsz egy sárgarépát is... Ezek mind hasznos rostok, amik gyorsítják az emésztést és igazán nem drágák. Keresgélj itt a kérdések között - vagy akár írj ki új kérdést és számtalan egészséges, de nagyon olcsó ötletet fogsz kapni! Fel a fejjel!

2010. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nézd, nekünk is miden fillért ki kell számolni, de én inkább zöldségre és gyümölcsre költök, mint kenyérre, ha kenyér kell, sütök, de ritkán eszünk...hidd el meg lehet oldani a viszonylag egészséges táplálkozást havi kb 20ezerből 2 főre ;)


sok-sok rizs (200 Ft/ kg), némi krumpli, némi tészta az alap, emellett sárgarépa (150-200 ft/ kg) és mirelit borsó (350/kg, szárazbab, lencse, idénygyümölcs, ezek olcsóak....felvágottat nem eszünk, margarint, vajat ritkán, próbálok tejtermékeket venni inkább

2010. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kenyérsütős: azt még légyszi írd meg, hogy miben sütöd a kenyeret, mert nekem csak a gázsütőm.

Az összes többi tippet nem tudom tolerálni, ezeken már rég túl vagyok, és meggyőződésem, hogy egyikőtök sem küszködött még igazán székrekedéssel. Egyébként az én 6 tagú családomra nem biztos, hogy jut annyi, mint egy másik hozzászóló tette. Ráadásul a párom a világ legválogatósabb embere, így nem is tudom megtenni, hogy az én igényeim szerint készítsek dolgokat.

2010. júl. 2. 16:31
 10/12 P.Vik válasza:

Szia!

Mélyen együtt érzek...igaz én még csak fele annyi idős vagyok mint Te/Ön...de én is küzdöttem ezzel a problémával sokáig...kipróbáltam egy csomó mindent (keserűsó, Q10 akti, lenmag)...nagyon komoly fájdalmaim voltak a puffadástol, szúrt, görcsölt...még szellenteni se tudtam..szörnyű volt.

De most változtattam az életemen...már egy hete nem dohányzom (tudom korai az öröm :D de erős vagyok) és azóta minden nap tudok wc-re menni...:D...nagy az öröm:Dnagyon nagy!:D

Nem tudom, hogy Ön dohányzik-e....ez csak egy gondolat...hátha tudok vele segíteni:D

Jaj, meg még valami....a mályva tea!!!!azt ha még nem próbálta, akkor egy kísérletet megér....szerintem az még egy fantasztikus cucc és nem is drága...rossmannban. DM-ben kapható:D

Jobbulást:D

2010. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!