Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A homeopátiát pártolók közt...

A homeopátiát pártolók közt miért tapasztalható a végzettség (akár szakirányú akár sima diploma) hiánya?

Figyelt kérdés
Régóta figyelem ezt a vitát, számos felületen, évek óta. Ahogy látom és tapasztalom, a magas végzettségű, aki mondhatja is hogy ért hozzá, az mind orvos, aki valószínűleg szép pénzt kap érte ha ad el ilyeneket (mert a sokéves tanulása pont a hatásmagyarázataival ellentétes). Aki használja, szinte mind középfokú végzettségű, általában családanya, aki a gyermek gyógyulását véli ebben. Személyes és közvetett tapasztalatom is ez, főleg hogy kvantummechanikai háttere van elvileg, de fizikust még nem láttam kiállni emellett, sőt, ez inkább ezotéria így, mint fizika, orvostudomány, kémia, vagy akármi. Főleg hogy mikor kitalálták, még a baktérium és a vírus közti különbséget se ismerte a világ, nemhogy a kvantumfizikát meg az energiaátadásokat.

2019. márc. 9. 18:08
 1/4 anonim válasza:
65%
Hogy hatásos-e a homeopátia, azt bárki kipróbálhatja otthon. Hígíts egy üveg pálinkát addig, míg kb. 0.0001 ml pálinka lesz egy liter vízben, aztán idd meg a liter vizet, be tudsz-e rúgni tőle? A homeopátia szerint alkoholmérgezést kapsz, mivel ők azt állítják, a hígítással erősödik a szer hatása. A dózisok a hígítások számában vannak mérve. Az, hogy ennyi középfokú végzettséggel rendelkező ember úgy látszik ezt nem is érti meg, már az oktatási rendszer hiányosságait mutatja.
2019. márc. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Mert jó esetben a felsőfokú végzettségű embereknek megtanították a kritikus gondolkodást.

Egyébként én azon akadok ki teljesen, mikor orvosok pártolják ezt a baromságot... mert sajnos van pár homeopata orvos, nem is értem, hogy sikerült elvégezniük az egyetemet ennyi ésszel.

2019. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A homeopátia azt tanítja, hogy ha egy anyagot felhígítanak, akkor a hatása ellenkező lesz az eredetijével. Azt állítják minél inkább felhígítják annál inkább erősebb.


De szerintem ez eléggé logikátlan. Az ember orvosi diploma tulajdonlása közben is hihet hülyeségeket. Mennyi embert látunk egyetemi végzettségekkel aki baromságokat beszél, rengeteget.

2019. márc. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tévedek és beveszek egy doboz nagyon-nagyon erős homeopátiás szert, nem szabad, hogy történjen semmi. De még nem próbáltam.
2019. márc. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!