Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen végzettség kell, hogy...

Milyen végzettség kell, hogy fogorvos lehessek?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogorvos lenni, érdekelne, hogy lehet-e felsőoktatás megkerülésével valami OKJ-s szakmával fogorvos lenni, vagy hasonló?

Mivel itt tulajdonképpen olyan operációt nem hajtok végre, ami a páciens életébe kerülne, gondolom nem veszik annyira komolyan, ezért gondoltam arra, hogy lehet-e diploma nélkül fogorvos valaki?



2013. júl. 29. 14:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
:-))) Hány éves vagy?
2013. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá lehetőséged. Fogorvoshoz diploma kell, sőt sokkal húzósabb oda bekerülni és bent maradni, mint az általános orvosin.


Őszintén szólva én nem is engedném meg, hogy turkálj a számban, ha nem vagy orvos.

OKJ-vel lehet fogtechnikus, készíthetsz protéziseket, fogszabályzókat, esetleg fogászati asszisztens vagy klinikai fogászati higiénikus.

2013. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
nem. Fogtechnikus lehet, de azért egy fogorvos végezzen már el egy egyetemet, komolyabb munka az annál, mint hogy fúrogasson, meg tömögessen úgy, hogy fingja se legyen az egészről :D
2013. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért bocsi, de ott is el tudsz cseszni dolgokat és talán nem olyan rizikós, de ugyanúgy kinyírhatod a beteget operáció nélkül is, ha kontár vagy. Elég csak egy lidocain injekciót rossz helyre szúrni vagy allergiásnak beadni, és megfulladt... Arról nem is beszélve, hogy komoly pénzek vannak ebbe is. Szerintem felejtsd el ezt a pályát ilyen hozzáállással. :/
2013. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A házidoki, endokrinológus, radiológus, gasztroenterológus, neurológus, stb. sem műtöget, mégis benézhetnek egy csomó olyan dolgot, ami az ember éltébe kerülhet. Fogorvosoknál sincs ez másképp, nem véletlen orvosok. A szájüregi rákokról nem hallottál még? :)

Elég sokan halnak meg miatta évente, részben a kókler fogorvosok és háziorvosok miatt, részben meg a nemtörődöm betegek miatt.

2013. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szóval fogorvos nem lehetsz, csak ha fogorvosira jelentkezel, asszisztens, dentálhigiénikus vagy fogtechnikus viszont lehetsz.

Nekem az első kettő sokkal jobban bejön abból a szempontból, hogy emberekkel érintkezel.

2013. júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

és mégis mit csinálnál, ha a beteg anafilaxiás sokkot kap? közlöd, hogy ááá, te csak a fogakhoz értesz.

Nem igenis el kell tudni látni, különben ott hal meg a beteg a székedben. vagy ha olyan gyógyszert szed, ami nem engedi, hogy bármilyen beavatkozást csinálj, honnan fogod tudni? bumm, megint meghal a beteg. és van még bőven ilyen

igen, elsősorban a fogakra specializálódik a feladat, de távol sem áll meg ott a dolog.

A lényeg, hogy fogORVOS-nak fogorvosi egyetemet kell végezni, amihez általános orvosi témák is kapcsolódnak

2013. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat.

Nyilván gondolhatjátok, hogy nem hülye vagyok, csak a legszélsőségesebbeket írtam le.

De ahogy fogorvos is, tanul, mint minden más.

Nem hiszem, hogy annyival nehezebb lehet kitanulni a fogorvosi szakmát, mint egy gépész, informatikus stb szakot.

Igen sajnos egyetemre olyan nehéz bejutni, hogy szinte esélyem se lenne, mert a 114-es IQ szintemmel ott labdába sem rúghatnék.

Másrészt csak olyanok jutnak be, akik magántanárokhoz jártak, előkészítőbe évekig stb.

Nekem spontán ötletként jött, hogy mi lenne, ha?

Az előzménye az volt, hogy megnéztem az árakat egy sima orvosi rendelőnél és gondoltam ezzel jó pénzt lehetne szakítani, ráadásul tiszta, légkondicionált helyen dolgozhatna az ember.

Ezzel a fogtechnikus szakmával mennyit lehetne keresni itthon, külföldön?

2013. júl. 29. 19:33
 9/20 anonim ***** válasza:
Másodszorra felvételiztem sikeresen az egyetemre, sosem jártam magántanárhoz, se semmilyen felkészítőre és még zseni sem vagyok. Az idei ponthatárok pedig egyébként is nevetségesek sajnos.
2013. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

FOK-on azért annyira nem lettek nevetségesek a ponthatárok.


Amúgy meg kérdező, messze nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy orvos legyél. Viszont a pénz miatt ne legyél az, mert így is tele van ilyen pénzéhes idiótákkal az évfolyam.

Amúgy meg csak akkor fogsz jól keresni, ha lesz befutott magánrendelésed, amit manapság nem annyira egyszerű elérni. Egyébként meg ugyanúgy a közalkalmazotti bértábla szerint kapod a fizetésed.

És ez amúgy egy baromi nagy tévhit, hogy ha valaki fogorvos, akkor az már milliomos is. Csomó fogorvosnak gondjai vannak a számlák befizetésével is pl., csak ezt az emberek nem látják, mert a befutott magánrendelői árakból indulnak ki és azt feltételezik, hogy minden fogorvos a Bahamákon nyaral évente 3x...

Az anyagköltségeket meg szintén elfelejtik. Egy fogorvos, akinek pénze van, ugyanúgy dolgozik napi 10-12 órát és nem csak heti 1x 3-4 órát.



Fogtechnikusként meg attól függ, hogy mennyit keresel, hogy milyen fogorvos mellett sikerül elhelyezkedned. Átlagban 100-150-et nettóban. Ha befutott dokikkal dolgozol, akkor lehet 300 is, de nem ez a jellemző.

És ha nem érdekel, ez baromi monotonnak fog tűnni, 1 éven belül tuti kiégsz.

2013. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!