Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ennyi fahéj nem ártalmas?

Ennyi fahéj nem ártalmas?

Figyelt kérdés

Szeretem a fahéjat mézzel ízesítve, "sűrítve", ezért napi szintem ettem kb. 2 kávéskanállal belőle immunerősítőként. Biztos jó is volt, mert a betegségek szépen elkerültek télen is. De: a múltkor viszont volt 2 keresztes vizeletem, amire kaptam granulátumot, és elmúlt. Úgy tűnik mintha ismét kezdődne ez a csúnyaság, ismét gondom van vele. Közben olvastam hogy a fahéj és méz keveréke erre is jó. El is hiszem, csak éppen a fahéj napi mennyiségét tartom kicsit soknak. Szerintetek van olyan mennyiség fahéjban ami káros lenne már a szervezetre. Belinkelem azt mit olvastam róla: Húgyhólyagfertőzésben: Tégy két evőkanál fahéjport és 1 teáskanál mézet egy pohár langyos vízbe, és ezt idd meg. Elpusztítja a húgyhólyagban lévő baktériumokat.

Köszönöm!



2019. jún. 1. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak egyszeri alkalomról van szó, attól szerintem nem lesz bajod (feltéve, hogy nem vagy májbeteg vagy cukorbeteg, és nem szedsz gyógyszereket). A boltban kapható fahéjban viszont elég sok a kumarin, ami nagy mennyiségben mérgező, és károsíthatja a májat. Ha naponta szeded, max. 1 teáskanál az ajánlott napi mennyiség.

A húgyhólyaggyulladásra van sokféle gyógynövény, ami segíthet. Tőzegáfonya, cickafark, medveszőlő, de ihatsz kakukkfűteát is, ami szintén antibakteriális hatású. Érdemes cickafarkból forró ülőfürdőt venni, és nagyon sok folyadékot inni. Nekem ezek segítettek megszabadulni a visszatérő felfázástól.

2019. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!