Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphatom a bárányhimlőt ha...

Elkaphatom a bárányhimlőt ha egy olyan beteg után ultem autóba (ugyan arra az ülésre) akinek övsömörje van?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok és még sose voltam bárányhimlős és oltást se kaptam. Bár kis koromban minden beteghez oda vittek aki épp beteg volt és nem kaptam el. Nagyon aggódom.

2019. júl. 29. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A bárányhimlő és az övsömör nem ugyanaz. De nem kaphatod el egyiket sem.
2019. júl. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De sajnos úgy tudom mind a 2 betegség okozója ugyan az a vírus. Csak nem tudom lehetséges-e elkapni az övsömörös betegtől a himlőt, tárgyakról is elkapni és ha igen milyen hosszú ideig fertőz. Mert pénteken ült az autóban a hölgy és én ma (hétfőn).
2019. júl. 29. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen erővel bárhol elkaphatod, ha kimész az utcára, hisz nem tudod, kiben lappan éppen a betegség. Szerintem amúgy ennyitől nem kaptad el, de ha nagyon nyugtalan vagy beszélj az orvosoddal.
2019. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Olvasgattam azóta pár külföldi cikket erről. Egy helyen azt írják a tárgyak felületén elég sokáig él a vírus ( bár ez elég relatív) másik helyen csak pár óráról beszélnek. Most már kicsit nyugodtab vagyok. Szerintem nem nagy a valószinűsége, hogy 2-3 napot túlélt a vírus. Amúgy is a bárányhimlő agreszívabb mint az övsömör.
2019. júl. 29. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem éli túl, már csak ajtó-nyitás zárásnál szellőzik, elhalnak.

Ilyesmit fizikai kontaktussal lehet elkapni, de még úgy sem 100%.

2019. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megnyugodtam :)
2019. júl. 29. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A bárányhimlő nem agresszívabb az övsömörnél, bár felnőtt korban jó sok szövődménye lehet, ami övsömörnek talán kevesebb, jó esetben. Nekem pont most van övsömöröm, hát egyáltalán nem nevezném könnyed sétagaloppnak. A vírus az övsömörös hólyagocskák nedvével terjed, amíg azok le nem száradnak, tehát ha olyan ruhához érsz, ami ezekhez hozzáért, vagy pl. közös vízben vagy (medence), könnyen megfertőződhetsz. Nekem csak ezeket mondta a bőrgyógyász, hogy erre vigyázzak, és nyilván az ember ilyenkor nem megy kisgyerek, vagy terhes nő közelébe sem.

Szerintem a leginkább úgy nyugodhatsz meg, ha megbeszéled a dolgot az orvosoddal. Nőgyógyász, terhesgondozó biztosan találkozott már hasonló esettel, tudja, hogy mekkora a veszély valójában.

Egyébként attól, hogy nem emlékszel bárányhimlőre kiskorodból, még lehet, hogy találkoztál a vírussal és védett vagy ellene. Kijöhetett egészen enyhén is. Olvastam egy tanulmányt, amiben szerológiailag vizsgáltak embereket, és azok is szeropozitívok voltak a varicella vírus ellen, akiknek nem volt még bárányhimlőjük. Vagyis volt bennük ellenanyag, valamikor találkoztak a vírussal.


De tényleg az a legtutibb, ha beszélsz az orvosoddal, ő fog tudni leginkább megnyugtatni.

2019. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!