Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxosok! Éjszakai savhányás...

Refluxosok! Éjszakai savhányás, torokban étel érzés! Szokott lenni nálatok? Használ valami gyógyszer vagy gyógyvíz? Stb!

Figyelt kérdés
Tudom orvos,de már egyik gyógyszer sem használ.Majdnem ülve alszom.Mostanában rosszabb,visszafolyik a sav,meg az étel éjjel.Erős hányinger.Van tippetek mi javíthatná?Tükrözést nem szeretném.

2019. júl. 30. 10:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amugy a salvus víz segit egyáltalán valamit?
2019. júl. 30. 13:14
 12/15 anonim ***** válasza:
42%
Tehát ha jól értem te még semmilyen értelmes gyógyszert nem szedtél a refluxodra, mert eddig nem voltál hajlandó elmenni orvoshoz, de azért szidod az EÜ-t... Gratulálok...
2019. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De ez a harmadik féle,de nem használ.

első controloc,utána,rabipex,legutóbb az Esameprazol.

Nem biztos,hogy jól írtam le a nevüket.

Pár hónapja voltam vastagbál tükrözésen.Kb fél évet vártam rá.

2019. júl. 30. 16:26
 14/15 Anowind ***** válasza:
100%

Szia!

Én is refluxos vagyok, gyógyulást kívánok!

Nekem az UKKO - reflux teakeveréket ajánlották, próbáld ki te is!

Még tapasztalatom nincs róla mert csak második este fogyasztom, de 1-1.5 hét múlva megírom a tapasztalatom.

Bioboltokban kapható.

2019. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Anowind ***** válasza:
100%

Szia!


Ahogy ígértem válaszolok az UKKO tea hatásával kapcsolatosan. Nos, lehet nem elég ideje iszom, de sajnos még mindig fáj olykor a szegycsontnál és olykor váladékos köhögési ingerem van. Így napi 1 Controloc + reggel-esti UKKO tea fogyasztása mellett még Salvus vizet is iszogatok.

Ami mégis látszólagos eredményt hoz, az a kis mértékű étkezés. Valószínűsítem, hogy mivel hasra híztam 8-10 kg-ot, ennek megvolt a következménye, vagyis a reflux.

A stressz valóban megvan nálam is, de nem tudom ez mennyire kapcsolható össze, hiszen nem egy megfogható dolog. Szóval a hasi elhízás is lehet az oka. Egyébként a reflux javítható, gyógyítható. Erősíteni lehet azt a záróizmot, ha lefogytam hasból akkor esetleg megújságolom, hogy mennyire sikerült a refluxból kijönnöm. Remélem neked is sikerül! Láttam, hogy milyen sokára kell menned a gasztrora és engem is felháborított, hogy ma 2 hónap múlva juthatok újra el a szakrendelésre. Igen... ezért fizetjük a TB-t. A nagy semmiért. Hogy esetleg mire oda jut az ember addigra már késő lesz és összetárják a kezüket, hogy hamarabb is mehettünk volna. Vicc!

Reflux esetén nem lesz késő, ne aggódj, csak próbáld meg magad tünetmentesíteni míg a szakrendelésre jutsz. Ha ilyen savhányásod is van, ajánlom, hogy tükrözést mégis csináltass, hogy meglásd mik a jelenlegi állapotok. Büfögés, öklendezés lesz, de kibírtam én is. ;) A kezed addig kulcsold össze, hogy véletlenül se rántsd ki a csövet.

Javaslat saját tapasztalat árán: Csak csipegess (tehát a szoksásos fejadagodat mondjuk 3 részletben edd meg), ha súlytöbblet volna rajtad vagy a fasadon, akkor diétás étrend (a netről nézd meg miket ehetsz vagy segítek neked keresni), elmehetsz eggy konditerembe és dolgozz a testeden, próbáld ki az UKKO teát ami bizonyítottan bevonja a nyálkahártyád a visszaáramló savtól, fogyassz reggel és este minimum 1.5 dl Salvus vizet (nem szomjoltó, nem finom de próbáld ki 1 hónapig). Sajnos addig én is ezekkel operálok míg október 17-ig nem jutok el a gasztrora.

Gyógyulást kívánok!

2019. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!