Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vásárolhatok aranyérre végbélk...

Vásárolhatok aranyérre végbélkúpot, vény nélkül? Érdmes magán proktológiára mennem? Ha igen, Budapesten tudtok ajánlani valakit?

Figyelt kérdés

Szerencsére nincsen nagy méretű, vagy kitüremkedő aranyerem.


Mindig alaposan szoktam WC-zés után megmosdani, azaz a záróizom belső részét is megmosom egy ujjal.

Ott vettem észre egy csomót kb. 10 éve, és kaptam is akkor rá egy nagyon jó kúpot, ami nyomtalanul eltüntette pár napon belül a csomót. Azóta nem jelentkezett a probléma, pedig sokat ülök, sokat biciklizem, stb.


Néhány napja ismét észrevettem ugyanott a csomót, el is mentem azonnal sebészetre, de sajnos egy nagyon öreg doki vizsgált az SZTK-ban, aki azt mondta, semmit nem érez az ujjával, pedig benyúlt gumikesztyűben, és alaposan kutakodott kintebb - bentebb.

Hiába mondtam neki, hogy az új objektum márpedig ott van, azt mondta, hogy az a záróizom redőzete, nem pedig csomó. Márpedig én jól ismerem ezt a területet :), biztosan tudom, hogy elváltozás következett be.

Azt is mondta, hogy menjek vissza hozzá nyugodtan, ha mégis bármi bajt érzek.


Hogyan tudnám megoldani, hogy kapjak egy végbélkúpot, ami aranyérre készült?

A végbél záróizom belső felén van a probléma, kb. két búzaszemnyi nagyságú lehet, nem fáj, nem vérzik, nem érzem ülés közben, de engem nagyon zavar, hogy kitapintom, amikor mosdok.

Érdemes elmennem magán proktológushoz? Ha igen, Budapesten belül hová?


2019. aug. 29. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Kb az összes gyári aranyérre kapható cucc vény nélküli. De ha nem okoz panaszt, nem kell vele csinálni semmit, ne tapogasd, ha zavar... Ha idővel nő, akkor érdemes lehet megnézetni.
2019. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megtaláltam az előző leletem, még 2004-ből.


RV: Ujjal elérhető kóros elváltozás nincs

Anoscopia: Belső thromb. nodus látható

Dg.: Nodi Haem Thromb

Jav: Kons TH, Benzocainos Kúp, SZ.E. kontroll


Szóval ha bemegyek a patikába, és kérek Benzocainos kúpot aranyérre, akkor adni fognak megfelelőt?


Köszi!

2019. szept. 1. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Benzocainos gyári kúp nincs, valószínűleg azt gyógyszertárban keverik ki, az viszont receptes. De pl. a Hemorid kúp is jó.
2019. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Lehet beugrok még egyszer a dokihoz, és megmondom neki, hogy írja fel.


Az a szerencse, hogy nálunk úgy rendel a proktológiai sebészet, hogy bármelyik nap bármikor odamegyek, megnéznek fél órán belül.

Sem beutaló, sem előjegyzés nem szükséges.

2019. szept. 1. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!