Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozza ezeket a gyomorpanas...

Mi okozza ezeket a gyomorpanaszokat?

Figyelt kérdés

2 éve refluxos vagyok, szedtem rá savcsökkentőt, de nem éreztem változást, és amúgy is gyengék voltak a tüneteim, ezért abbahagytam a szedését.


4 hónapja viszont egy stresszes időszak közepette megváltozott a székelési szokásom: nagyobb étkezések után elálmosodom (jobban, mint eddig), és a minden nap reggel helyett 2-3 naponta jön rám véletlenszerű időben. És a székletem állaga is változott: mintha ragacsos lenne, néha bűzös, néha sötétebb, de ami állandó, és nagyon zavar: mindig annyira puha, lágy, hogy sosem tudom kiüríteni teljesen, a legvégét mindig úgy kell kitisztítani.


3 hónapja volt gyomor és vastagbéltükrözésem, és hasi ultrahangom. Eredmény: Reflux (amit eddig is tudtam), többi elvileg rendben.


Egy hete azonban valamikor hasi, valamikor alhasi diszkomfort érzést érzek néha. Továbbá köldök környéki helyeken szokott is fájni rövid ideig, leggyakrabban a köldöktől balra, egyvonalban a köldökkel, akkor érzem, ha jobb oldalamra fordulok, és leggyakrabban ébredés után (de egy picikét jobban fáj mint eddig fájt a reflux). Nyomásra nem erősödik a fájdalom. Lefekvéskor pedig kicsit mocorog a gyomrom, akkor is, ha dél óta nem ettem. Továbbá a székletem a mai napig változatlanul ugyanolyan, mint amilyennek leírtam.


Mi okozhatja ezt a jellegét a székletnek?

Azóta kialakulhatott valami, ami az új tüneteket okozza?

Vagy reflux erősödhetett?

Javasolt valami újabb vizsgálat?

A másik amitől nagyon félek, hogy vékonybéllel kapcsolatos dolog okozhatja (ugye azt nem vizsgálták). Így az is érdekelne, hogy ha magán vizsgálatra szánnám magam, mely vizsgálattal lehetne biztonsággal tisztázni a vékonybél érintettségét?


/21.F/


Nagyon félek mi okozhatja ezt, köszönöm szépen a segítséget!



2019. szept. 2. 08:03
 1/1 anonim ***** válasza:

A refluxot nem a túl sok sav okozza, hanem a túl kevés :

[link]

A túl kevés sav miatt el tudnak szaporodni a bélrendszerben a kórokozó baktériumok, gombák, amelyek a fentebb taglalt panaszaidat okozzák! Ha érdekel privát üzenetben tudok gyógymódot javasolni!

2019. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!