Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fáj a torkom az aloeverá...

Miért fáj a torkom az aloeverás víztől?

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy erre válaszolhassunk, először kérdezni kell - tőled! :-)


Hányszor ittál már olyan aloe verás vizet?

Minden alkalommal tapasztaltál-e fájdalmat, amikor ezt a fajta italt ittad?

Hol fáj pontosan? Torok, nyelv, szájpadlás, nyelőcső nem fáj?

Ki készítette az italt (úgy értve, hogy gyári vagy otthoni)?

Amennyiben gyári/palackozott, melyik ital az?

Hány százalékban tartalmaz az ital aloe verát és azon kívül milyen egyéb összetevői vannak?

Hány fokos volt az ital, hűtött volt vagy testhőmérsékletű?


Az is elképzelhető, hogy allergiás vagy az aloe verára. (Nem bírom például én sem - sajnos, de nekem nem olyan tünetem volt, mint neked.)

Szóval sok minden lehet, elképzelhető, hogy az aloe vera a kiváltó ok, de akár más is okozhatta a torokfájást.

2019. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sziaa már kb 10 felé palackos aloeverát próbáltam ki a szájpadlás nyelv torkom fáj tőle de ma ahogy ittam durvább tünetek jöttek elő úgy fájt a torkom hogy alig kaptam levegőt (erre még az is rá tett hogy tesi órán a tanár 5 kmet futtatott velünk) és már égetett a torkom pedig ma kb 2 dl ittam utánna enni se bírtam meg semmit se végül egy zeterizint (remélem jól írtam) vettem be alig bírtam lenyelni de már nincs annyira feldagadva viszont még mindig fáj a torkom, szóval valószínűleg allergiás vagyok

Pedig vizen kívül csak az aloeverás vizet tudom meginni😂

2019. szept. 13. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Á, ne aggódj, a víz a legjobb, amit csak ihatsz!!! Szóval jól teszed, ha vizet iszol, viszont az legyen tisztított víz lehetőleg!


Nagyon úgy tűnik, hogy az aloe verára allergiás vagy, úgyhogy ajánlott a továbbiakban kerülni.


Amúgy nem tudom, hogy mit értesz pontosan azalatt, hogy nem tudsz mást meginni, csak a vizet. A bolti üdítőkre gondolsz, hogy azokat nem bírod? Ha igen, akkor ne csodálkozz ezen, a legtöbb olyan italban olyan dolgok vannak, amik nem valók az emberi szervezetnek! Csak jót teszel magadnak, a testnek is azzal, ha nem iszod azokat a bolti lötyiket.


A gyógynövényteákat próbáltad már? Amennyiben esetleg egyéb növényre is allergiás vagy, akkor érdemes kicsit jobban mélyére ásni a dolgoknak, mert sokszor az allergiákból ki lehet lábalni életmódváltással!


Nekem csak pár dologra van "(túl)érzékenységem", pl. az aloe verát nem bírom bőrre kenve és a fahéj illóolajat, de például meg tudom enni az őrölt fahéjat, tehát nem olyan komoly eset. (Persze, fahéj illóolajat eleve nem szabad töményen bőrre kenni, de én egyszer kipróbáltam és be is buktam. ;-))


Nem tudod véletlenül a vércsoportodat? Az is lehet, hogy amiatt nem bírod az aloe verát.

2019. szept. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eddig nem próbáltam gyógynövényeket, vagy amit igen semmi bajom nem volt tőle és pl aloeverás sampont, kéz krémet, testàpolòt használok

Sajnos nem tudom a vércsoportom

2019. szept. 13. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Vicces, nálam éppen fordítva van, egyszer-kétszer ittam aloés italt, attól nem volt bajom, amikor viszont az arcbőrömre kentem aloe verás krémet, attól nagyon durván bevörösödött a bőröm és úgy is maradt órákig.


Mint írtam korábban, az a legjobb, ha tiszta vizet iszol, de ha néha ízhiányod van, akkor kipróbálhatsz gyógynövényteákat, némelyiknek nagyon kellemes íze van.


De a legjobb a tiszta víz.

2019. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én átlagosan kaukázusi kefírt iszok vizet meg teát (üdítőktől undorodom a szénsavas üdítőt talán 8 évesen ha ittam utoljára) és néha ilyen c vitaminos pezsgő tablettát iszok imádom az ízét:D
2019. szept. 14. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!