Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy SM-es vagyok?

Lehet, hogy SM-es vagyok?

Figyelt kérdés

Évek óta erősen szorongó vagyok, ami testi tüneteket produkál nálam. Kezdetben erős mellkasi fájdalom és mély levertség jelentkezett, majd hasfájdalom, de egy kardiológiai kivizsgálás után valamint hasi UH után ezek elmúltak.

Mostanában gyakran szédelgek, bizonytalanságérzetem van. Főleg nagy épületekben, boltokban, nyílt terepen és autóvezetés közben. Ehhez társul még egy combgyengeség is. Nagyon félek tőle, hogy 29 évesen Sclerosis Multiplexem van. Egy neurológiai vizsgálat ki tudja ezt egyértelműen deríteni? Mennyi idő után érdemes elmenni? Kb. 1 hónapja kezdődtek a tünetek, 1 hétig nem igazán éreztem, de most újra.



2019. szept. 13. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább pánikbeteg lehetsz...
2019. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Vagy hipochonder is. De attól még lehet SM-em. Ez az érzés csesztet.

Az utóbbi években több tucat betegségről olvastam és elég sokat magamra tudok aggatni, ha épp olyan tünetem van.

2019. szept. 13. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezek nem arra utalnak - volt a családban ilyen beteg
2019. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szokott még a hátam egy pontban gyakran viszketni és volt már, hogy napokig lezsibbadt mindkét kezem. Bár az valószínűleg a pánikrohamtól volt.
2019. szept. 13. 16:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az SM nem ilyen. Van SM-es a családomban, kettő is, csak tudom. Ezek inkább tényleg kezdődő pánikbetegség jellemzői.
2019. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket én is produkálom nekem is volt egy időszakom mikor smre gondoltam. Amúgy teljesen kész vagyok mentalisan és panikrohamim is vannak. Nem hiszem hogy smed van. Mrivel lehet kizárni úgy tudom.
2019. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Milyenek a kezdődő SM tünetek?
2019. szept. 13. 16:40
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
7! Kérdező! egy hipochonder gyanús egyednek nem kell leírásokat adni a betegségekről. Ha nem érzed jól magad, menj orvoshoz és kérj kivizsgálást. Ne itt mozaikozd össze a neten, hogy mi a bajod.
2019. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Ennyire SM beteg akarsz lenni??
2019. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon félek tőle, hogy 29 évesen Sclerosis Multiplexem van."

Cuki vagy én 14 éves korom óta élek vele

Te csak hipohonder vagy szóval álljál le és örülj hogy egészséges vagy

2020. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!