Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandula duzzanat bal oldalon,...

Lina93 kérdése:

Mandula duzzanat bal oldalon, enyhe nyelési nehézség, mi ez?

Figyelt kérdés

Egyik pillanatról a másikra éreztem, hogy nehéz nyelni, mintha valami lenne a torkomon. Néztem a mandulám, picit duzzadt. Először azt hittem allergiás reakció, de szerintem az már kizárható.. gingisol pluszt használtam előtte kb 1 órával, (fogciszta műtétem volt) amivel eddig nem volt problémám (nem vagyok rá allergiás tudtommal). Most viszont itt kínlódok, nem merek elaludni.

Mitől lehet ez?



2019. szept. 18. 00:41
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha necces(lègzèsi nehèzsèg) hìvj mentőt nyugodtan.
2019. szept. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még nem nevezném vészesnek, légzési nehézség nincs, csak nyelési.

Már több, mint egy órája érzem. Ha nagy gáz lenne, már nem írnék itt.

Csak megijesztett a dolog nagyon. Mandulagyulladásom volt már párszor és nem így kezdődött, azért parázok. Nem tudom hova tenni a dolgot..😕

2019. szept. 18. 01:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megmondani... a duzzad mandula valamilyen bakteriális, vagy vírusos megbetegedésre utal és annak érzékenysége miatt nehéz a nyelés.

Ha nincs légzési nehézség, akkor semmi gond - ha nem múlik el, akkor holnap menj el a háziorvoshoz. Ha viszont más tünet is jelentkezik - különösen légzési problémák - annak a fele sem tréfa irány az ügyelet, ha nagyon rossz, akkor meg mentő.

2019. szept. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mononukleózis?
2019. szept. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a mononukleózisra tippeltem, de ennyiből még nem biztos, valószínűbb, hogy a ciszta műtét miatt helyi reakció/fertőzés. Bár nem vagyok orvos. Fél oldali nyirokcsomó duzzanat és fél oldali mandulamegnagyobbodás tüszőkkel, az esélyes lehet mononukleózisra. Én pl. fogászati vizsgálat alatt kaptam el.
2019. szept. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Éa ez a monunukleózis mit jelent?

Éjjel felkeltem, akkor még folyt az orrom is, eszméletlenül irritálta a torkom valami. Most viszont így reggelre sokkal jobb. Szinte semmit nem érzek

2019. szept. 18. 08:33
 7/7 A kérdező kommentje:

*és

*mononukleózis

2019. szept. 18. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!