Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy terjed a hányós vírus?

Hogy terjed a hányós vírus?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a beteg hányadéka és széklete is fetőz, tehát levegőben is terjed, de érdekelne, hogy:

- Amennyiben buszon utazunk, és valaki hordozó, és tüsszent, esetleg beszélget, úgy is elkaphatjuk?

- Valamint ha beteg után megyünk mosdóba, hiába mosunk kezet, mert levegőben már benne van?

- Ezen kívül ha beszélgetünk egy beteggel, elkaphatjuk?


Ha például beteg ember után nyúlunk a kilincshez, majd kinyitjuk mondjuk a vizes üveget, már az is elég a fertőzésre?

Netán ha beteg ember csinálta az ebédet?



Magyarán elég beszélgetni, hozzáérni ahhoz amihez ő is?



Előre is köszönöm a válaszokat. Sajnos rettegek ettől a betegségtől, ezért minden lehetséges fertőzési tényező érdekel.



2019. szept. 21. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Széklet nem fertőz a levegőben.

Gondolom, ha valaki hányt és úgy ült buszra akkor elkaphatod, ha tüsszent (bár nem tudom, ilyen betegen ki ülne buszra)

Ha valaki (frissen) hányt és utána mész mosdóba akkor levegőből is elkaphatod.

Ha fröcsög rád a vírusos nyála akkor is. :D Nem tudom, ez mennyire reális beszélgetés közben.

Beteg ember NE csináljon semmilyen ételt.

Amit a vírussal szennyezett kézzel összefogdosott, pl kilincs arról elkapható, ha utána megfogod és nem mosol kezet. Nem tudom, a vizes üveg hogy jön ide, nem életszerű, hogy utána összefogdosod az üveg száját (?)

Ez a fenti leírás mondjuk egy calicire igaz, általában az a "hányós vírus" a köztudatban.

2019. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, egyértelmű-e, ezért még leírom: ha nem hányt, akkor nem terjed nyállal -azaz beszélgetés közben nem elkapható lappangási időszakban, amikor már mondjuk széklettel ürítheti.
2019. szept. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vírusok cseppfertőzéssel terjednek. De igen, elég annyi, ha csak tüsszent, vagy beszél, a lényeg, hogy a fertőzött nyál elhagyja a testét, de ott is legtöbbször úgy fertőződsz meg, hogy hozzányúlsz az arcodhoz, utána pedig mondjuk a szádhoz. (Persze nem csak azon a testnyíláson át tudsz fertőződni, de ott van a legnagyobb rizikó.) De a vírus is elpusztul idővel és a legjobb dolog, amit tudsz tenni, hogy a szervezetedet folyamatosan ellátod megfelelő vitaminokkal, ásványi anyagokkal, természetesen nem mellőzve azokat tápanyagokat, amire szükséged van. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem leszel beteg tutira, csak jóval csökken a lehetősége a megbetegedésnek. Esetleg hordhatsz maszkot is, sokan veszik fel vírusos időben. De a prevenció nagyon fontos. (Nekem régen azt tanította az egyik tanárom, hogyha elkapok valamit, akkor az a saját hibám, mert nem vigyáztam magamra, ez persze nem minden esetben igaz, de sokszor igen.)
2019. szept. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a vékonybélből (ott szaporodik el a calici) nem jut ki, addig nem tud cseppfertőzéssel terjedni. Ha tüneteket okoz, akkor már igen.

Ez egy gyakorlatilag kivédhetetlen vírus sajnos, csak a kézmosás van ellene, de ha valaki elkapja a háztartásban, akkor az sem 100%-os, sőt. A szarvasmarha colostrum hatástalanítja a calicit, megéri szedni kapszulában (főleg ebben az időszakban). Feltéve, ha nem vagy laktózérzékeny.

2019. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Arra amúgy nem hagyatkoznék, hogy idővel elpusztul, mert tárgyakon 2-3 hétig is elél vígan... :)
2019. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Piszkos kezekkel, és az általuk érintett tárgyakkal: kilincs, fogódzó, pénz.

Nem higiénikus ételosztás, megtapizott péksüti, mosatlan zöldség, gyümölcs.

Esetleg illemhelyen, mint lebegő részecske aerosol, ha pont előtted járt ott.

2019. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Baktériumokkal és vírusokkal együtt élünk. Az életünk szerves részei. A fertőzés csak akkor áll fenn, ha szervezetünk nem tudja őket kordában tartani. Értsd: nem mindenki lesz beteg, ha egy vírusos emberrel csókolódzik.
2019. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!