Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélférgesség lenne?

Bélférgesség lenne?

Figyelt kérdés

Nagyjából hétfőn vettem észre, hogy érzékenyebb a bőr végbél környékén, utána nem sokkal később már piros volt, de nem viszketett csak kellemetlen volt, inkább olyan húzó érzés, mintha száraz lenne ott a bőr, eddig nem ezt a wc papírt használtuk, úgyhogy rögtön arra gondoltam, hogy az lesz a gond, viszont másnap reggel, már éreztem némi viszketést és ugye nem kell igazán magyarázni a hüvely és végbélnyílás elég közel van, mostmár a hüvely bemenetnél is piros, fájdalmas, húzó, száraz...

Azt vettem észre, hogy tulajdonképpen nem viszket állandó jelleggel, csak ritkán, illetve tisztálkodás után közvetlenül is.


Hasmenés, hasfájás, rossz közérzet, étvágytalanság stb..nincsen..

Igazából eddig ez így ebben a formában eszembe sem jutott. Szabadságon van az orvosok, legközelebb hétfőn tudok elmenni... így egy kicsit aggasztó.

Folyamatosan érzem,de nem viszketést, hanem, mintha ott lenne egy kellemetlen nagy seb.

Székletemet nem vizsgáltam át, úgyhogy nem tudom van-e benne eltérés.

Így ezek alapján lehet valóban bélférgességről van szó?


2019. okt. 18. 02:18
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez mennyire számít, nincs háziállatom, nem voltam közvetlen kapcsolatban egy állattal sem.

23 éves vagyok egyébként.

2019. okt. 18. 02:26
 2/3 anonim ***** válasza:
Bár lehet, hogy rosszul tudom, de férgesség esetén pont, hogy állandóan eszel. Egyébként önmagától a hasmenéstől is lehetnek ezek, amit okozhat akár ételtolerancia is. Sőt, az ekcéma egyes fajtái képesek kijönni a végbélnyílás környékén. Ha nem nyalogattál közvetlenül bolháktól hemzsegő kutyát/macskát, ettél ürüléket vagy egérpajtást, akkor igen kevés rá az esély, hogy féregfertőzésed legyen. Persze ettől még nem árt megnézetni, elmondani az orvosnak.
2019. okt. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez egész biztosan nem bélférgesség. Nem erőlködtél esetleg székeléskor?
2019. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!