Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az ultrahangon nem találtak...

Ha az ultrahangon nem találtak semmit, akkor is menjek el a körzetihez?

Figyelt kérdés
Magas bilirubin szint miatt utaltak be hepatológiára de csak decemberre kaptam időpontot. Elmentem magánba hasi ultrahangra de nincs se epekövem, se semmi, minden rendben a szerveimmel. A kórházba alapból utálok menni, olyan bunkók, azért menjek el decemberbe is? Ott se csinálnának mást nem? Vagy mitől lehet még magas az értékem?
2019. okt. 18. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Diagnosztika

Kis orvoskalauz - májbetegségek (mit vizsgál a hepatológus?)


#EGÉSZSÉG2011.07.13. Módosítva: 2016.03.31.

HIRDETÉS

Már jeleztük, hogy a májjal kapcsolatos betegségek ma külön csoportot, ágazatot képeznek a belgyógyászaton belül, lássuk, mit vizsgál és kezel a hepatológus!


HIRDETÉS

A máj betegségei


Sárgaság (icterus)

Terhességi májbetegségek

Akut májgyulladás (hepatitisz)

Krónikus májgyulladások (hepatitisz B, C, D másképpen HBV, HCV, HDV)

Akut májgyulladás (hepatitisz)

Krónikus májgyulladások (hepatitisz B, C, D másképpen HBV, HCV, HDV)

Epe-eredetű májcirrózis (primer biliaris cirrhosis, PBC)

Zsírmáj

Epe-eredetű májcirrózis (primer biliaris cirrhosis, PBC)

Zsírmáj

Reye-szindróma (aspirin okozta májkárosodás)

Alkohol okozta májkárosodás

Gyógyszerek és mérgező anyagok okozta májkárosodás

Reye-szindróma (aspirin okozta májkárosodás)

Alkohol okozta májkárosodás

Gyógyszerek és mérgező anyagok okozta májkárosodás

A máj anyagcserebetegségei: Wilson-kór, hemokromatózis

Májcirrózis

A máj anyagcserebetegségei: Wilson-kór, hemokromatózis

Májcirrózis

Májkapuér-hipertónia és haskörfogat-növekedés (aszcitesz)

Májkóma

Akut májelégtelenség

Májdaganatok, májrák

Májkapuér-hipertónia és haskörfogat-növekedés (aszcitesz)

Májkóma

Akut májelégtelenség

Májdaganatok, májrák

Epeúti betegségek: veleszületett betegségek, epekövesség, epe- és epeúti daganatok

Epeúti betegségek: veleszületett betegségek, epekövesség, epe- és epeúti daganatok

2019. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne menj el. Mindössze ennyi bajod lehetne.
2019. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el a körzetihez és vidd el az UH leletet is,majd ő tovább küld ha szükséges.
2019. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szamo77db ***** válasza:
Nálunk az a rend, hogy ha kapunk egy ambuláns lapot vagy leletet, el kell vinni a háziorvoshoz, hogy láthassa ő is, mit végeztem a szakrendelésen. Neked sem lenne semmi bajod, ha így tennél!
2019. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már tovább küldték a kérdezőt a magas bilirubin szint miatt, gondolom a háziorvosa... csak mivel decemberre kapott időpontot, közben elment magánban hasi ultrahangra! Értő olvasás ajánlatos lenne!


Kérdező Mindenképp menj el decemberben, a hepatológia nem csak hasi ultrahangból áll, addig vizsgálnak míg kiderül mi okozza az állandó magas szintet. Esetleg mivel még messze van december, és van rá kereted, keress magánban egy jó belgyógyászt aki májban és epebetegségekben jártas.

2019. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Így van, a háziorvos utalt be a vérvételem eredménye után, de nem bírtam addig várni, így elmentem magán úton hasi UH-ra. Hú hát nem hangzanak jól ezek a dolgok...

Remélem nem halok meg, 25 éves vagyok és van gyermekem...

Biztos hogy van valami komolyabb baj ezmiatt?

Természetesen elmegyek decemberbe is, meggyőztetek

2019. okt. 19. 07:02
 7/9 szamo77db ***** válasza:
51%
Szerintem el kéne vinned a magánrendelésen kapott leletet a háziorvosodhoz és segítséget kérni.
2019. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szamo77db ***** válasza:
Ha nem jók az eredményeid, a magán UH alapján, ne halaszd sokáig a háziorvosod felkeresését. A háziorvosnak is mondd el, hogy nem bírtál már 2 hónapot várni.
2019. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De jók, mint azt írtam is, SEMMIT nem találtak az uh-n, se epekő se szervnagyobbodás, minden szervem rendbe van, ezért tettem fel a kérdést, hogy elmenjek-e decemberbe is, de elmegyek azért, de remélem ott se találnak semmit
2019. okt. 19. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!