Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a térdkalácsom nem egyszer...

Ha a térdkalácsom nem egyszer "félrecsúszott", akkor azzal érdemes elmenni orvoshoz, vagy hagyjam? Ha igen milyenhez?

Figyelt kérdés

Márminthogy kifelé elcsúszik teljesen váratlanul. Kb. 1 éve történt először, és mostanáig 3-4-szer történt meg.


Lány



2019. nov. 5. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Sebészetre, meg vannak nyúlva a szalagok
2019. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ott mit csinálnak vele? Esetleg volt már ilyen valakivel?
2019. nov. 5. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Ortopédiára.Ott inak fel térd szorító harisnyát .
2019. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit csináltál épp, amikor ez történt?
2019. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem operálták ilyen okok miatt a térdemet...


kb 20 éve


Ha fiatalon jelentkezik eza folyamatos térdkalács ficam, akkor ez amolyan veleszületett anatómiai okok miatt van


A térdkalács egy vájatban mozog amibe az inak feszitik be, ha eza vájat nem elég mély akkor bizonyos muzdulatoknál ki tud ficamodnia térdkelács.

Ezt ugy operéljék hogy azta vájatok kicsit kimélyítik aztán szorosabbra varják a térdet összetartó inaktat

Bocs hogy nem orvosi nyelven írtam le, mivel orvos nem vagyok, csaka saját 20 évvel ez előtti tapasztalataimat írtam le.


Amugy érdemes elmenni orvoshoz, megnézetni, mert van az a helyzet mikor már egy sima lépcsőzésnél is ki tud ficamodnia térd.

És olyankot szerintem megéri megoperáltatni.

Nekem is emlékszem még akkor is kificamodott a térdem mikor foci közben erössen rúgtam bele a lasztiba(kb 16-17 éves voltam mikor operáltak, több mint 20 éve)

2019. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm :)


#4

Semmi összefüggés nincs köztük. Először csak az ágyamban fordultam meg és akkor, volt olyan, hogy miközben keltem fel a székről akkor történt, de nem igazán emlékszem mindre

2019. nov. 5. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdemes!
2019. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ortopédiára el kell menni. Ha kb. ennyiszer kimegy, akkor műteni kell, a szalagok v.s. nem tartják meg. A baj az, hogy ha sokszor kimegy, akkor a porcot is károsítja, akkor meg már csak térdprotézis jön szóba, én mielőbb cselekednék.
2019. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!