Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Demenciáról kérdeznék?

Demenciáról kérdeznék?

Figyelt kérdés

Anyósom hozzánk került.Mi demenciára gyanakszunk.Éjszakánként magába beszélget, ha valami nem tetszik neki(pld hogy másfél hét után szeretnénk elérni, hogy megfürödjön)agresszívvé válik.Egyszerűen sehogy se tudjuk rávenni, hogy fürödjön meg.Minden másnap összepakol, hogy hazaköltözik.A kipakolással elmegy minden második délelőttöm.Elfelejti bevenni a gyógyszereket, elfelejt inni,enni és ahogy írtam tisztálkodni.Nem tudjuk leimádkozni róla a koszos bugyit, hogy kimossam,tegnap a harisnyáját ,,elloptam", hogy ki tudjam mosni.Hol sokat beszél, mindenféle csacskaságot, hol meg bevonul és artikulálatlan hangon szenvedi végig az éjszakát.Vizelettartási problémái vannak, bár ez volna a legkevesebb gond.Üldöztetési mániája van, dolgokat talál ki, hogy őt megmérgezték és azért került hozzánk.Hogy lehet egy ilyen betegre hatni? Akinek van tapasztalata mennyire van rossz állapotban(szerintem nagyon).Hogy lehet úgy rávenni a tisztálkodásra ,hogy abból ne üvöltözés legyen a részéről?

Válaszaitok köszönöm.



2019. nov. 7. 08:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem a gyerekeit gyakran nem ismeri meg.A közeli időpontokban történt dolgokra egyáltalán nem emlékszik.Pld
2019. nov. 7. 09:25
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyapámnak hasonló tünetei voltak. Ez a demencia kezdete. Vigyétek minél hamarabb orvoshoz hogy kapjon rá orvosságot ami meg tudja fékezni hogy rosszabbodjon az állapota.
2019. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!