Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vizelet vizsgálatnál mit...

Vizelet vizsgálatnál mit jelent az 'alkalmatlan'?

Figyelt kérdés

Vér és vizelet vizsgálatot csináltattam a héten, de pár ponthoz (pl. ) az van írva eredménynek, hogy: Alkalmatlan.


Ez betegségre utal? Vagy keveset pisiltem bele a pohárba?


Eléggé tartok tőle mit jelent


Köszönöm a válaszokat.


2019. nov. 8. 17:54
 1/3 A kérdező kommentje:
A "pl"-nél lemaradt, hogy pl.: Se húgysav, se aszpartat aminotranszferáz, Se gamma GT megh... Ezekhez van írva, hogy Alkalmatlan... Eléggé ráparáztam.
2019. nov. 8. 18:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarts tőle. Csak annyit jelent, hogy a vizeletminta az adott szempontból alkalmatlan a vizsgálatra. Vagy mert túl kevés volt, vagy talán mert nem volt tiszta a tégely, vagy akármi. Ha fontos, hogy azok a paraméterek is kiderüljenek, akkor majd kérnek újabb mintát.
2019. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 cseppből több vizsgálatot nem lehet megcsinálni .

Nem a labor hív vissza ,hanem az az orvos küld újra,aki előzőleg is küldött. Majd mondja ,ne sajnálja a poharat legalább félig megtölteni .

2019. nov. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!