Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha levágom a köröm gombás...

Ha levágom a köröm gombás részét és a akörömágy érintett területére cseppentek egy kis kénsavat akkor elmúlik a gomba? Vagy van valami normálisabb gyógymód amit fél évnél hamarabb hat?

Figyelt kérdés

2019. nov. 9. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kénsavat? Honnan veszitek ezeket az ötleteket?

Menj el a dokihoz, van szájon át szedhető hatásos gyógyszer, viszont csak orvosi kontroll mellett szedhető.

2019. nov. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De kb. az összes kenőcs meg tabletta olyan hogy fél évig kell használni
2019. nov. 9. 23:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen betegség. Ha elhanyagolod, nem kezeled csak rosszabb lesz, évről évre terjed.
2019. nov. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Teljesen komolyan felvetődött benned, hogy kénsavat cseppents a lábadra?
2019. nov. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kénsav után nem, hogy körmöd, újjad sem lenne.....
2019. nov. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1-2 csepp csak a bőrt marja meg
2019. nov. 10. 00:36
 7/11 anonim ***** válasza:
[link] gondolkodj egy kicsit
2019. nov. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy az ecetes vizes lábáztatás is segíthet, de nem azonal
2019. nov. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem, mindkét lábamon a középső ujj volt gombás. A köröm megvastagodott, és sárga lett. Valamikor 16 évesen szedhettem össze. A bűz ami esténként a cipőmből zoknimból jött elviselhetetlen volt. Majd húsz éven keresztül kenegettem, spérztem, még az orvos által írt tablettát is szedtem, de a gomba nem múlt el. Aztán egyszer, lecseréltem az összes lábbelit és a zokniimat, majd egy lassú fordulatú csiszolóval eltávolítottam a körmök teljes felső rétegét. Mindhárom középső ujjamról. Mert a gomba nem csak ott van ahol látszik, hanem az egész lábfejet megfertőzheti. Majd mikor már puhák lettek a körömágyak, hosszasan kiáztattam nátriumkloridos vízben. Száradás után, jó vastagon bekentem canesten kenőccsel az egész lábamat. A cipőim belsejét kikentem formalinnal. Ha valahol marad a gombának szemmel nem látható nyoma, rövidesen újrafertőzhet! Én így szabadultam meg a körömgombától. Néhány évig még vigyáztam, hogy ne hogy közel kerüljek olyanokhoz, akik megfertőzhetnek. Tehát az összes műveletet végig kell csinálni mindazokkal akikkel együtt élsz. Még akkor is, ha náluk nem jelentkezik a körömgomba. Mert a közösen használt papucs, cipő, esetleg zokni, vagy közösen mosott zokni ismét fertőzhet! De még a szőnyeg is, amelyen közösen jártok zokniban, vagy mezítláb.
2019. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az már nagyon sikeres eset, ha mindazt, amit a 9-es leírt, betartva, 1 év alatt megszabadulsz a körömgombától. A gomba benned van. Meg az összes cipődbe, a zoknidba, a törülközőidbe. Ezt mind ki kellene irtani. Kénsav. Röhej.
2019. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!