Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülfájás enyhítése hogyan?

Fülfájás enyhítése hogyan?

Figyelt kérdés
Hétfőn arra keltem, hogy a jpbb fülemmel valami nincs rendben. Még nem fájt, de olyan érzés volt, mintha víz lenne benne. Úgy is hallottam rá mintha víz alatt lennék. Elmentem még aznap a dokihoz, elmondtam mik a tüneteim, megnézte a fülemet, majd közölte, hogy igen, látja, hogy kezd pirosodni, gyulladni a dobhártyám. Felírt amoxicillin antibiotikumot. Majd közölte, hogy ha nagyon fáj, menjek újra dokihoz. Ma bedagadt teljesen, és baromira nyillal, fáj! Reggel már mentem is kérni időpontot a dokihoz, de csak jövő hét szerdára kaptam. Addigra megfogok őrülni a fájdalom miatt. Már 2 cataflamot bevettem, de továbbra is nyillal. Lassan feküdnöm kéne, mert holnap meló van, de ilyen fájdalommal nem fogok tudni aludni. Mit csináljak, hogy ne fájjon?
2019. nov. 20. 23:10
 1/5 anonim válasza:
Szerintem holnap mindenképp keress ügyeletet ahol ellátnak. Nekem egyszer hallójárat gyulladásom volt, pokolian fájt. 2 napig bírtam a szenvedést és az alvás hiányt...Jobbulást!
2019. nov. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Háziszer: melegíts sót egy serpenyőben, tedd vászonzacskóba és fekvő állapotban tedd a füledre.

Hidd el, csodát művel!

2019. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló jól írja a sót. Az nekem is mindig hatásos. Illetve még egy házi módszer a langyos étolaj. Ha van pipettád, akkor langyos olajat bele kell a fülbe csepegtetni, hagyni benne 1 percet maximum és aztán úgy fordítani a fejet, hogy ki tudjon folyni az olaj. Ez is jó szokott lenni.
2019. nov. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az lemaradt, hogy ha nem lesz jobb holnap sem, keress fel ügyeletet és hátha tudnak valami megoldást. Szerda még messze van.
2019. nov. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos só nincs itthon, de valaki tanácsolta, hogy forró vizes palackkal is tudom melegíteni a fülem. Ezzel a forróvizes palackkal, és cataflam fájdalomcsillapítóval 3 óráig bírom, majd újra cataflam.

Tegnap már nappal is fájt, éjszaka 3 óránként vettem be fájdalomcsillapítót. Ma reggel szintén 3 óránként kelltem, de most annyi a változás, hogy be is dagadt mintha mumpszos lennék, végig sajog, fáj, és szivárog valami folyadék a fülemből. Reggel 8 órakor már a rendelőben voltam, hogy sürgős időpontot kérjek, hogy ne kelljen a sürgősségin 5 órákat várnom mire sorra kerülök. De csak annyi előnyt kaptam, hogy beszóltak a sürgősségire, hogy ha tudnak vegyenek előre. Másfél óra várakozás után bejutottam. Mégcsak nem is doki vizsgált, hanem egy nővér. ( dokihoz csak beutalóval lehet menni) a nővér közölte, hogy "igen, be vagy gyulladva. Szedjen fájdalomcsillapítót, és szedje továbbra is az antibiotikumot amit hétfőn kapott) Mondom a nőnek, hogy legalább valami fülcseppet írjon fel, ami enyhíti a nyomást, a fájdalmat. De nem írt fel, mondván felesleges. Szerinte pár nap és úgyis kifakad majd. meg hát szivárog, szóval pár nap és enyhülni fog a fájdalom is. Ha mégsem, akkor kérjen időpontot a dokihoz!" Hát adtam a sz*nak egy pofont, vagyis feleslegesen voltam ott. Így nem tudok mit tenni, továbbra szedem a fájdalomcsillapítót reménykedve, hogy nem adagolom túl magam vele. Továbbra is melegvizes palackkal enyhítem a fájdalmat ahogy tudom. Szerdán meg megyek a dokihoz, és addig el nem megyek míg nem segít valahogy.

Ja, mondtam a nővérnek, hogy szúrja fel, mert már annyira nem bírom a fájdalmat, annyira fáj, hogy a fülszúrást is elviselem, csak enyhüljön. Kiakadt!

Ők nem barbárok, nem csnálnak ilyen hülyeséget! Honnan jöttem? Na ennyit erről.

Bocsánat, nem írtam, honnan írok. Anglia. Magyarországon már rég túl lennék rajta, nem szenvednék ennyit.

2019. nov. 22. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!