Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lebénult egy kisebb izmom az...

Lebénult egy kisebb izmom az arcom egyik oldalán, stroke vagy Bell-féle arcbénulás a valószínűbb?

Figyelt kérdés

2 hónappal ezelőtt vettem észre, hogy az egyik grimaszoló izmom nem működik. Az ajkam és orrom közt, középtájt, kissé jobbra van egy izom, amit nem tudom lefelé húzni. Véletlen vettem észre, mert nem nagyon használjuk azt az izmot semmire. Alaphelyzetben, beszédkor, és mosolygáskor nem látszik semmi. Akkor, amikor észrevettem, a jobb fülem egy napig sípolt is.

Ezután, mivel elmúlt a sípolás, nem mentem dokihoz, azóta eltelt 2 hónap, az arcbénulás nem változott.


Nyilván látatlanban kevés értelme van feltenni a kérdést, de szerintetek így még lehet ez Bell-féle arcideg bénulás, vagy most már inkább egy jó kis daganat/stroke diagnózisra számítsak? (23 éves vagyok)



2019. nov. 21. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Stroke semmiképp, annak nincsenek tünetei két hónappal ezelőtt. Daganat sem valószínű, ahhoz kismillió sokkal általánosabb tünet tartozna.

Ezt a kórt annyira nem ismerem, de ha jól tudom annak tünetei is sokkal rosszabbak.

A legjobb amit tehetsz, hogy megnyugszol, és lemész dokihoz, nagy baj aligha van.

2019. nov. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam olyat, hogy valakinek a fél arca lebénult hónapokra mert huzatot kapott az autóban lehúzott ablaktól.
2019. nov. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Orvoshoz kérlek, ennek itt semmi értelme, de szerintem ne aggódj..de mindenképpen el kell menni a dokihoz, mert lehet az idő nem tesz neki jót
2019. nov. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anarchy666 ***** válasza:
Hát a 3ból egyik sem. Szerintem egy olyan kórkép sincs amitől egyetlen 1 mimikai izom bénulna csak le.
2019. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
A pszichiátert célozd meg!
2019. nov. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Jövőhéten egyébként elmegyek orvoshoz.


Ha valóban nem igazán volna olyan diagnózis, hogy csak egyetlen izom bénul le az arcomon, akkor azt mondom, az esetemben tényleg pszichés probléma is felmerülhet. 10 évre visszamenőleg folyamatosan voltak különböző mentális betegségeim, 4 éven keresztül jártam pszichológushoz.

(Plusz egy furcsa tünetem, hogy valamilyen allergia miatt 5 éve egyhuzamban be van dagadva az ajkam. Semmilyen vizsgálat sem mutatta ki, hogy milyen allergia, és majdnem minden diétát kipróbáltam már. ) Szóval akár ezekkel is lehet összefüggésben.

2019. nov. 21. 23:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom,mi bajod lehet,de megvárom mit mond az orvos!
2019. nov. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt benned kullancs? Lyme kór esetleg felmerülhet
2019. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nem annyira fontos a kérdezőnek,inkább hagyjuk!
2019. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!