Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májfunkcióból GGT (talán 8...

Májfunkcióból GGT (talán 8 -és 50 között elfogadott).57 az mennyire rossz? A gyakorlatban milyenek a már nagyon rossz adatok?

Figyelt kérdés

FFi 62 - 2-3 sör általában 'legurul' naponta. Egyedül élek, így jobban telik az idő. Nem szoktam 'berúgni'

Társkapcsolatban lényegesen kevesebbet szoktam inni.


2019. dec. 1. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

57 az még jó, épp hogy a határ felett van. Ilyen kis eltéréshez még alkoholt sem kell feltétlenül inni, sokszor szimplán gyógyszerszedéstől is emelkedhet egy kicsit.

Én alkohol-és gyógyszerfüggő vagyok, változó intenzitással (van, hogy hónapokig semmi, aztán filmszakadásig..). Általában 100-200 között szokott lenni a GGT-m, de egy nagyon durva epizódnál 4000 felett volt. Igen, négy ezer... Igaz, akkor azt hittem, meg is halok, kórházba kerültem, egy hét után felére csökkent, aztán szép lassan vissza 100 körülire.

2019. dec. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vészes, de ha zavar, igyál májvédő teát (Naturland májvédő és detoxikáló teakeverék), vagy szedjél Silegont.
2019. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
# 1-es vagyok. Azt még hozzáteszem, hogy a kórházban az orvos azzal nyugtatott, hogy a máj csodálatos szerv, ha nem terhelik tovább, magától is képes regenerálódni (persze, van egy határ, amikor már nem). Én akkor olyan állapotban voltam, hogy a víz is kijött belőlem, alul-felül.. Azt hiszem, életemben akkor volt először halálfélelmem.
2019. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Teát ne igyon, a máriatövis - silegon - nem oldódik vízben, csak feleslegesen fogyasztaná.


Legalon kapszulát szedj kérdező ha zavar a felső határ a májfunkcióban.

2019. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat. Engem az 57 így már nem zavar, hogy megtudtam, milyenek az igazán nehézsúlyú adatok. Azért is érdeklődtem, mert hamarosan biztosan elküld a körzeti dokim vérvételre (a volt infarktusom miatt...gyógyszereket is szedek). Az 57 az a tavaszi adatom volt, nem tudom, most mennyi lesz majd. És azért is kérdeztem, mert hátha esetleg az 57 miatt a dokim már elkönyvelt alkoholistának (ezek szerint nem) (egyébként a hivatalos alkoholfogyasztási tanok szerint az vagyok - én nem úgy élem meg. Minden esetre megint össze kell szednem valami nőcit (társkapcsolat céljából) - mert olyankor (ha van csajom) kevesebbet iszom jóval. A legutóbbi élettársam azért csapott el, mert néhányszor nagyon berúgtam - annyira, mint korábban soha - persze, mondanom sem kell, hogy miatta ittam (hülye voltam) (persze, voltak vad dolgai). Érdekes egybeesés, hogy ennek a hölgynek a volt férje és a testvérbátyja is az alkoholtól halt meg.
2019. dec. 1. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Áh, 100 alatt, egy csillagnál nem igazán foglalkoznak vele az orvosok, főleg, ha valaki gyógyszereket szed. Egyébként nem a sör az igazán veszélyes a májra, hanem a tömény. Az meg, hogy ki számít alkoholistának, örök vita tárgya.

Én épp párkapcsolat miatt kezdtem el inni 30 fölött, addig absztinens voltam (nyilván nem probléma-mentes volt a kapcsolat), később meg azért ittam, mert egyedül voltam. Nem tudom, melyik a jobb..

2019. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, azért iszom én töményet is (igaz, jobban újabban...) de nem sokat (igaz, mindenki ezt mondaná...hetente 1 - másfél üveg vodka...(több nem) - meg persze egy kis sör, egy kis otelló....
2019. dec. 2. 00:17
 8/10 A kérdező kommentje:
az otelló nekem terem - de nem sok, csak a lugason - kb 40 liter lett az idén. Tavaly is annyi volt kb, aztán még májusban is volt belőle...
2019. dec. 2. 00:18
 9/10 anonim ***** válasza:

# 4/8 Időpont tegnap 21:10


Csak azért reagálok, hogy a tudatlanság és hülyeség ne terjedjen: A máriatövis hatóanyaga oldódik vízben, ez van a gyógyteában, a Silegon-ban, és a Legalonban is!

2019. dec. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó


Hülyeség irkálása helyett inkább olvasnál utána!!!


"Számos máriatövismagból készült gyári készítmény található a piacon, köztük regisztrált gyógyszerek is. Ennek oka, hogy komoly májregeneráló hatást a teától nem várhatunk, hiszen a szilimarin nem oldódik vízben. Egyes gyári készítmények előnye lehet továbbá, hogy standardizált mennyiségű hatóanyagot tartalmaznak, ezzel is biztosítva az elvárt hatás kialakulását. Adagolásukat minden esetben a mellékelt tájékoztató szerint, illetve az orvos utasítása alapján végezzük! A szilimarin-komplex napi adagja 200-400 mg.


tea – forrázat

A máriatövisből készült tea önmagában túl „zsíros” ízű, ezért ajánlatos édesköménymaggal keverni: 1-2 evőkanál máriatövis termést és ½ evőkanál édesköménytermést mozsárban törjünk szét, ½ liter forró vízzel forrázzuk le, 10 percig lefedve hagyjuk állni, majd szűrjük le. Napi adagja: 3×1 csészényi, étkezés után


Májregeneráló hatást ne várjunk a teától, az epetermelést azonban serkenti és javítja az emésztést."


[link]

2019. dec. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!