Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » "Thrombotizált artéria" - ez...

"Thrombotizált artéria" - ez micsoda pontosan? Trombózis?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vérrög van az artériában,ami lehet sérüléstől, vagy olyan szívritmuszavartól,ami miatt a vér nem áramlik megfelelően az artériákban és emiatt alakul ki vérrög. Amit a köznyelv trombózisnak hív,az a vénákban kialakuló vérrögöt jelenti. Hol van ez a thrombotizált artéria?
2019. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A jobb kéz gyűrűsujján volt, meg volt műtve, 2 kis golyószerű képződményt távolított el a sebész. A valamik el lettek küldve szövettanra. Amikor az eredményért mentem, az orvos megnézte a papírt és ezt mondta: "Hát ez... Hát ez... Hát ez... Semmi." Én meg eljöttem és a dokumentumot csak később, az autóban néztem meg.


Most akkor ez tényleg "semmi", "semmiség"? Vagy miért mondta ezt?


Nem értem. Jó lenne, ha még tudnál írni.

2019. dec. 6. 04:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami miatt sérült ott az ujjadon az ér belső fala és emiatt kialakult ott egy vérrög. Ez hozzátapadt az ér falához és ezt érezted göböknek. Tényleg nincs semmi gond vele.
2019. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy visszanéztél és írtál!


Az aggaszt, hogy pár napja a könyökízület belső oldalán fájdalmat éreztem és kombináltam a dolgokat... Honnan lehetne tudni, hogy ez most trombózis akar-e lenni, csak nem artériás?


Egy volt osztálytársamnak pont ott volt trombózisa, ahol nekem is fájt a napokban és most félek. Tudsz erről valamit? Mármint hogyan ismerhetem fel, ha trombózis?

2019. dec. 6. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mélyvénás thrombosis esetén az adott végtagból nem áramlik vissza a vér megfelelően,mert a vérrög elzárja a vénát. Ezért a fájdalom mellett megduzzad a végtag, meleg tapintatú lesz és vöröses színű. Felületi véna thrombosisakor csak egy kis helyen fáj és vörös. Ettől nem kell megijedni,de a mélyvénás trombosissal azonnal orvoshoz kell menni. Ha mélyvénás thrombisos lenne a karodban,akkor azt felismernéd.
2019. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó! Köszönöm szépen!!! Ez megnyugtat, de azért, ha rosszabbodna a fájdalom, még írok, persze remélem, hogy nem fog rosszabbodni.
2019. dec. 8. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Rendben!
2019. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!