Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek mennyire rossz értékek?

Ezek mennyire rossz értékek?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam vérvételen, az iskolaorvos küldött el. Lett pár határértéket eléggé meghaladó eredményem, viszont orvoshoz csak csütörtökön tudok visszamenni. Esetleg akinek volt már ilyennel tapasztalata nagyon megköszönném, ha segítene.

A májenzim értékeim lettek rosszak:

GOT: 50 referencia: 3-35

GPT: 70 referencia: 3-50

GGT: 273 referencia: 4-24

Alkalikus foszfatáz: 127 referencia: 30-120

Alkoholt nem fogyasztok, tehát nem attól van. Elhízva sem vagyok, 172 cm 49kg 17/l



2019. dec. 7. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Ezt kérdezd meg a házi orvosodtól
2019. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha a ggt viszonylag magas de a többi érték csak minimálisan emelkedett az általában alkohol miatt van


Vagy... epeproblémákat jelez


a 273 as ggt miatt a háziorvos tuti el fog küldeni hasi ultrahangra

2019. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vékony vagy én szerintem egy kicsit ehhez a magassághoz.

A magas GGT érték májkárosodásra epe problémára utal. Mindenképp orvoshoz kell menni.

2019. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig a GGT alapján valami nem tetszik a májadnak. Ha nem alkohol, akkor valami más.
2019. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínűsíthető az epekő vagy epeút-elzáródás, de májproblémák miatt is lehet ilyen, nálam azért volt emelkedés, bár közel sem ilyen drasztikus, mert a zsírt nem tudta akkora mennyiségben lebontani a májam. Nem megy a hasad? Nem fáj köldök fölött vagy az oldaladon, főleg zsírosabb ételek, uborka, gomba fogyasztása után? Fáradékony, kimerült vagy? Bár ez utóbbi az alacsony súly miatt is lehet.
2019. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami gyógyszert nem szedsz? Esetleg gyakori fájdalomcsillapító, főleg paracetamol tartalmú tud ilyet okozni.

Alkohol, gyógyszer vagy epepangás állhat e mögött. Alkohol akkor nincs, epénél meg azért szokott lenni valami tünet, hasi fájdalom vagy hányinger, bár ritkán lehet e nélkül is. A dokival majd utánajártok.

2019. dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Nem szedek semmilyen gyógyszer és nincs semmilyen tünetem. Nemtudom mennyire számít, de július óta vegetáriánus vagyok, de figyelek a megfelelő fehérjebevitelre, néha használok növényi fehérjeport, de egyáltalán nem napi szinten.

2019. dec. 7. 21:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg epehólyag gyulladás. Máj, epe jobb oldalon a bordaív alatt nem fáj? Biztos elküldenek ultrahangra.
2019. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!