Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorégésre valami alternatív...

Gyomorégésre valami alternatív 'gyógymód' vagy tünetenyhítés?

Figyelt kérdés
Elég hosszú lesz, de muszáj leírnom mindent, mert már mindent kipróbáltam, amit neten olvastam/orvos ajánlott. Pár éve rendszeres gyomorégés,pár hónapja szinte mindennapos. Tükrözésen voltam, helicobacter pyroli+nyálkahártya gyulladásom van. Helicobacterre kaptam 10 napnyi antibiotikumot meg 40 mgos pantoprazolt (ugyanaz,mint a noacid). Napi 2x 40 mg-t szedek még mindig belőle, mert az antibiotikumos kezelés óta csak rosszabb lett a gyomorégésem. 1 hónap múlva megyek kontrollra, de már elég nehezen bírom a mindennapos gyomorégést. Szódabikarbóna már jó ideje, keksz, ropi, tej. A gasztroenterológus még napi 1 ventert is javasolt, azt is szedem. A Rennie és társai már semmit nem használnak,,cukorkák. Rendszeresen rágózom,elvileg az is segít.Nem eszek sok fűszereset,hagymásat,paradicsomosat. Mit lehetne még csinálni? Milyen alternatív dolgok vannak amiket ki lehet próbálni?

2019. dec. 14. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Gyömber.

Napi egy karika .ha kicsit erős, szopogasd, aztán rágd össze.

Nekem ez segített.

2019. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Ha ennyire durva, akkor savlekötő.
2019. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
A tejet felejtsd el. Nekem csak rontott a gyomorégésen. Korpás kekszet próbáld ki. Rágózással óvatosan, az beindítja a gyomorsav termelést. Csak akkor alkalmazd, ha ég épp a gyomrod, akkor is vmi extramentolosat. Dohányzol? Nekem csakaz segített, h leszoktam.
2019. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, mindenképpen kipróbálom a gyömbért meg a korpás kekszet. A savlekötős válaszoló meg végigolvashatná a kérdésemet, a világ összes savlekötőjével próbálkoztam már és jelenleg is a 2 legerősebbet szedem...

Igen sajnos dohányzom, ez lesz még most az egyik próbálkozásom, hogy azt abbahagyom. Azóta neked teljesen megszűnt vagy csak enyhült?

2019. dec. 14. 18:57
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs, de egyetlen szót sem ejtettél a savlekötőkről a kérdésben. De igazad van, az én qrva anyámat, amiért nem vettem észre a semmit.
2019. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Pantoprazol, Venter, Rennie

2019. dec. 14. 19:13
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Lepontozták a 2 est,pedig jót írt .

Klinikán nekem is Pantoprazol-t írtak fel .

2019. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7. meg 5. szövegértelmezéssel vam baj, nem kicsi!

Szegény kérdező segítek rajtad. Szóval ez így nem lesz jobb amíg cigizel. Muszáj lesz letenni. Hagymásat laradicsomosat meg fűszereset semmit ne egyél egy jó darabig. Nem tudom a pantoprazol mennyire jó. Én is suedtem (refluxos vagyok) de pár nap után azt éreztem én is, hogy ég a gyomrom. Nem tudom mivel magyarazni de ha savasat ettem jobb lett. Ezzel azt akarom mondani, hogy a 40mgos valahogy sok volt nekem és átlendült a dolog a másik iranyba és már attól lett q gyomorégés szerű tünet. Nekem nem volt helobakterem. Azt viszont ki kell írtani így muszáj végigcsinálnod a kezelést. Persze nem vagyunk egyformák szóval lehet a cigi miatt a pantoprazil ellenére sok a savad. Ez esetben salvus víz segíthet. Patikában vény nélkül kapható. Nem finom befogott orral idd. Reggel este fél dl. Vagy fehérakác tea. Annak nincs rossz íze. Üresen idd. Keress rá a neten Gyuri bácsi boltjában kapható. Tudod a Bükki füvesember. Sajnos drogeriabqm latikaban nem talalkoztam vele. De nem drága 1000 alatt van egy csomag ami sokáig elég. Mellette diéta. Felejtesd el az említetteken kívül a savanyú dolgokat, cukrot, édességet, csokit, kávét, alkoholt, és különösen a szénsavas cuccokat. Natúr élőflórás joghurt viszont ajánlott minden nap. A túl zsíros cuccok és a hús sem a legjobb. Remélem tudtam segíteni. Ha eszembe jut még valami írok. Ja és ne egyél sokat egyszerre. Többször keveset. Ne legyél éhes. Úgy értem ha éhes vagy egyél azonnal ne csak több óra múlva mert az sem tesz jót. És lefekvés előtt ne terheld meg a gyomrod.

2019. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gyömbértől nekem csak rosszabb lesz minden. Az inkább torokfájásra jó.

Még nyers krumplilevet ajanlottak nekem a gégeszeten. De nem volt szimpi így nem próbáltam. Ropinál jobb a prítos mert a ropi sós és az is savat csibál sajna.

2019. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rágó és cukorka nem segít hanem árt!
2019. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!