Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A refluxból még lehet gyógyuln...

A refluxból még lehet gyógyulni? Vagy akinek ez van, soha sem lesz a régi?

Figyelt kérdés

Lehet hogy ez a problémám nekem is.

A körzeti orvos elküldött gasztroenterológiára,ahol gyomortükrözés lett volna,amibe nem mentem bele.

Utána a főorvosasszony kérdezgetett a tünetekről,és kilégzéses vizsgálatra kell mennem januárban.

Csak mióta olvastam a tünetekről,egyre többet érzek magamon(sajnos hipochonder is vagyok,ezzel nem tudok mit csinálni).


Készülhetnek arra,hogy kinézek egy helyet, ahonnan leugorhatok?


2019. dec. 23. 07:09
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Gyomortükrözés közel sem annyira szörnyű, mint ahogy elsöre hangzik. Nekem egy éve volt, én is féltem, de nem fájdalmas. Illetve nekem is refluxom van, ha betartasz néhány szabályt (ami leginkább étkezésekre vonatkozik), akkor tünetmentesre hozható.
2019. dec. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek az előzővel.
2019. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát teljesen nem fog elmúlni?
2019. dec. 23. 08:31
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
A reflux a legtöbb esetben nem megfelelő táplálkozás miatt alakul ki. Ebben az esetben, ha változtatsz a táplálkozásodon, elmúlhat. De ha ezután visszatérsz a régihez, logikus, hogy megint elő fog jönni. Emiatt még nem kell Dunának menni, csak odafigyelni pár dologra, esetleges túlsúlytól megszabadulni.
2019. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs túlsúlyom,hízni szeretnék,ami nekem mindig nehezen ment!


De konkrét választ még senki sem adott!

2019. dec. 23. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy meg lehet gyógyulni. Aztán hogy utána mennyire figyelsz oda magadra, egy másik kérdés.
2019. dec. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És sportolni lehet?Úgy már nehezebb lesz mindenre figyelni!(az étrendnél)
2019. dec. 23. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 2 éve tünetmentes vagyok. Fél évig tartott. Amikor diétztam és savcsokkentőt szedtem (ahogy az orvosok javasolták) csak romlottak a tüneteim. Végül egy másik orvost találtam aki Itopride Supremexet írt fel és teljesen rendbejöttem. Tehát nem csak "tünetmentesre fokoztam" hanem normálisan meggyógyultam. Szerintem ha valaki "szabályokat tart be az étkezésben" mert különben azonnal előjön neki a reflux az nem meggyógyult a betegségből, csak a tüneteket kezelgeti. Mintha lenne egy rossz fogad, de nem húzatnád ki/tömetnéd be csak figyelnél arra hogy ne azon az oldaladon rágj + fájdalomcsillapítókat szednél.
2019. dec. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó, ez nem teljesen így van. Az intopride azért működött nálad mert neked a refluxot a lassú bélmozgás miatt alakult ki. De ha valakinek okozza pl túl sok savas étel fogyasztása vagy más annak nem ér semmit, nekem sem használt. A diétánál meg nem az van h nem ehet semmi savasat, hanem egyensúlyba kell lennie a savas és lugos ételeknek. De ez lenne alapból az ideális táplálkozás.
2020. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Márciusi Dusán válasza:
A refluxnak gyakran nem emésztőszervi oka van, hanem a rossz testtartás is okozhatja: a szegycsont és a bordák nyomják a gyomrot, és ez okozza a tüneteket. Ha erre figyelünk, akkor az ilyen típusú reflux gyorsan meggyógyul.
2020. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!